نوشته ها

شهرستان علی‌آبادکتول قطب گردشگری اکوتوریستی استان گلستان است

ارسال شده توسط :

شهرستان علی‌آبادکتول قطب گردشگری اکوتوریستی استان گلستان است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

سرپرست معاونت گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: شهرستان علی‌آبادکتول قطب گردشگری اکوتوریستی استان گلستان است.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، رحمان فرمانی در کارگاه آموزشی «اقتصاد گردشگری» در شهرستان علی‌آبادکتول با ذکر این مطلب افزود: داشته‌های گردشگری این شهرستان در حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند تبدیل به یک بازار بزرگ و سودآور شد.

به گفته وی، حضور سه منطقه نمونه گردشگری پارک جنکلی کبودوال، دهنه‌ی زرین‌گل، و دهنه‌ی محمدآباد و آبشار کبودوال به عنوان بزرگ‌ترین آبشار خزه‌ای ایران در این شهرستان نشان از قابلیت‌های فراوان آن دارد. در عین حال بیش از ۱۰۰ اثر و محوطه‌ی تاریخی در علی‌آبادکتول می‌تواند عرصه‌ی مساعدی برای هرگونه سرمایه‌گذاری و بازارسازی گردشگری در این شهرستان باشد.

فرمانی یادآور شد: انتظار داریم جوانان و تحصیل‌کردگان که اشراف بیشتری به حوزه‌های اقتصادی دارند و روابط و شبکه‌های بازار بیشتر و بهتر می‌شناسند وارد مقوله‌ی سرمایه‌گذاری در گردشگری شوند.

در ادامه، دبیر شورای شورای پژوهشی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، با اشاره به این‌که گاهی برای پژوهش یک طرح مکتوب نوشته می‌شود و گاهی نیز از مطالعات، پژوهش‌ها و نظرات علمی اساتید دانشگاهی و حتی پیشکسوتان استفاده می‌شود، گفت: مطالعه بازار یکی از مهمترین شاخص‌های حوزه‌ی اقتصاد، تجارت و بازرگانی است که این مساله در گردشگری از اهمیت بسزایی برخودار است و اصلاً بنیان بازار گردشگری بر تخصص و مطالعه است.

جعفر خاندوزی با ذکر این مطلب افزود: روزمرگی و عملکردهای کتابچه‌ای دیرزمانی است که تاریخ آن منقضی شده و اگر می‌خواهیم به اهداف افق ۱۴۰۴دست یابیم بایستی مطالعات و پژوهش را جزو اولویت‌ها و واجبات سیستم اداری قراردهیم چرا که بدون مطالعه و شناخت، دچار اتلاف منابع خواهیم شد.

وی در پایان تاکید کرد: گردشگری یک حوزه‌ی چتری است و بسیاری از صنایع و حوزه‌های دیگر خدماتی با آن مرتبط هستند بنابراین ضروری است اولین کاری که در گردشگری انجام شود مطالعه و پژوهش است. در این میان، حتی بازاریابی نیز به نوعی مطالعه و پژوهش بشمار می‌آید.

کارگاه آموزشی اقتصاد گردشگری با هدف استفاده از بهتر شیوه‌های جذب گردشگر، رونق گردشگری و اقتصادی به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی‌آبادکتول و با همکاری شورای پژوهشی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان استان در محل هتل پارمیس شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons