نوشته ها

شهرهای خلاق گیلان، زمینه ساز گردشگری تخصصی

ارسال شده توسط :

شهرهای خلاق گیلان، زمینه ساز گردشگری تخصصی

(( میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم حرکت در مسیر توسعه و افزایش تعدد شهرهای خلاق این استان تاکید نمود تا در تخصصی شدن گردشگری تاثیر گذار باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب اظهار داشت: امروزه بحث گردشگری تخصصی در اکثر کشورهای جهان مطرح می باشد و سیاست های کلان در حوزه این صنعت اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه ایران با داشتن جاذبه های بی نظیر و ویژگی های ایده آل برای جذب گردشگر، استانی پیشتاز در جذب توریسم است، اذعان داشت: پرداختن به سنت ها و آیین های باستانی این کشور و تلفیق آن با هنر و فرهنگ بومی می تواند پنجره جدیدی از ایران به جهانیان باز نماید.

علیزاده نوروز را فرصتی مغتنم برای تحقق این امر خواند و افزود: باید با عزم جدی به سمتی حرکت نماییم که رضایتمندی گردشگرانی که گیلان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب کرده اند، فراهم گردد.

وی، مواهب گردشگری را عاملی انگیزشی برای فعالیت حرفه ای در حوزه این صنعت خواند و گفت: سفر دارای مواهب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که با هدفگذاری مناسب و مدیریت صحیح می‌توان از مزایای آن برخوردار شد.

این مسئول اقتصادی و نوآوری در سفر را امری مهم دانست و بیان داشت: ستادهای شهرستانی باید در ارائه پکیج‌ها و بروشورهای نوروزی خود موجبات سفر هدایت شده و خلاقانه را فراهم نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که شهرهای خلاق این استان افزایش یافته تا در تخصصی شدن گردشگری تاثیر گذار باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons