نوشته ها

شهر الوند يكي از مناطق مهم پيش از تاريخ دشت قزوين است

ارسال شده توسط :

شهر الوند يكي از مناطق مهم پيش از تاريخ دشت قزوين است

(( محمد علي حضرتي مشاور فرهنگي استاندار و مدير کل ميراث فرهنگي))

محمد علي حضرتي مشاور فرهنگي استاندار و مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين در ديدار با غلامرضا حسن‌پور فرماندار البرز و جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر الوند و مديران شهرداري اين شهر بر ضرورت استفاده همه جانبه از ظرفيت‌هاي گردشگري شهر الوند تاكيد كرد.

وي منطقه الوند را يكي از مناطق مهم پيش از تاريخ دشت قزوين خواند و افزود: بي‌گمان اگر غبارهاي ناشي از تصور صنعتي بودن منطقه زدوده شود،‌ شهر الوند مي‌تواند آيينه‌اي براي انعكاس تاريخ پرشكوه سرزمين ايران باشد.

حضرتي اين منطقه را خاستگاه بزرگان فرهنگ و هنر كشور دانست و گفت: شهر الوند كه زادگاه استاد ابوالحسن خان اقبال آذر بزرگترين خواننده يكصد سال اخير ايران پس از عارف قزويني است همچنان مي‌تواند با تكيه بر گذشته پر افتخارش گوهرهاي نابي را به خواستاران هنر و فضيلت عرضه كند و در صورت توجه مديران شهري به يكي از قطب‌هاي گردشگري تبديل شود.

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين به همراه فرماندار و مديران شهرستان البرز از محوطه‌هاي باستاني تپه الوند،‌ تپه شير تل،‌ عمارت اربابي،‌ مسجد جامع و باغ پرندگان ديدار و بر ايجاد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري براي مرمت و احياي عمارت و باغ اربابي كه نمونه‌اي برجسته از باغ ايراني است تاكيد كرد.

روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان قزوين

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons