نوشته ها

شورای راهبردی گردشگری سلامت برگزار شد

ارسال شده توسط :

شورای راهبردی گردشگری سلامت برگزار شد

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

شورای راهبردی گردشگری سلامت با حضور مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، مدیر کل اطباء خارجه استانداری، نماینده وزارت خارجه در استان گیلان ومعاون و مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، در این نشست که با هدف بررسی ساختار تشکیل شورای راهبردی گردشگری سلامت و بررسی آیین نامه و دستور العمل های اجرایی آن برگزار شد، رضا علیزاده به بیان اهداف گردشگری سلامت در توسعه پایدار و رسیدن به خودکفایی از طریق رونق گردشگری پرداخت و اظهار کرد:در سالهای اخیر استان گیلان با توسعه فضای بهداشتی و افزایش مراکز درمانی در ایران و جهان شهرت یافته است.

وی گردشگری سلامت را از سودآورترین بخش اقتصادی در جهان خواند و افزود:با توجه به ظرفیت استان گیلان در این بخش باید تلاش کرد تا با فراهم نمودن دیگر زیر ساختهای این حوزه نسبت به رشد اقتصادی و تحقق اشتغال پایدار در استان گام برداشت.

علیزاده تصریح کرد:افزایش حضور گردشگران سلامت در استان گیلان نیازمند فراهم بودن زیرساختهای بسیاریست که تاسیسات اقامتی از عمده ترین این نیازمندیهاست.

این مسئول بر استاندارد سازی خدمات ارائه شده در مراکز اقامتی تاکید کرد و گفت:برای تحقق این مهم باید نسبت به تدوین بسته های گردشگری سلامت و ترویج سرمایه گذاران بخش خصوصی اقدام نمود.

وی توسعه شبکه های حمل و نقل ،ترانسفر،صدور بلیط و گذرنامه و نیز توسه خدمات بیمه ای را مورد توجه قرار داد و بیان داشت:گردشگری صنعتی درآمزاست لذا باید به تمامی ارکان آن توجه داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر حسن انجام کار توسط بخشهای مرتبط با صنعت گردشگری سلامت تاکید کرد و خاطر نشان کرد: نظارت و بازرسی در این حوزه بصورت مستمر اجرا می شود و در آینده افزایش خواهد یافت.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons