نوشته ها

شگفتزدگی زوج گردشگر اروپایی از دیدن مجموعه باستانی سنگ بست فریمان

ارسال شده توسط :

شگفتزدگی زوج گردشگر اروپایی از دیدن مجموعه باستانی سنگ بست فریمان

((مهربانی مردم و امنیت بالای ایران را برای هم وطنان مان بازگو می کنیم))

زوج اروپائی که به منظور آشنایی با بناهای تاریخی کشورمان به ایران سفر کرده بودند در ادامه سفر خود روز گذشته وارد استان خراسان رضوی شدند و با حضور در شهرستان فریمان از بناهای تاریخی و آثار فرهنگی این شهرستان ازجمله مجموعه باستانی سنگ بست بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، این زوج گردشگر اروپایی در هنگام بازدید از مجموعه باستانی سنگ بست فریمان از دیدن این مجموعه باستانی شگفت زده شده و وجود این مجموعه را یک اثر کم نظیر تاریخی ذکر کردند.

به گفته حسن گیاهی مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان فریمان این زوج اروپائی که هر دو تحصیل کرده و دارای مدرک دکترا می باشند در مدت اقامت خود در شهرستان فریمان از مجموعه معماری سنگ بست، موزه مردم شناسی(خانه یاسمنی)،بند تاریخی فریمان، بافت تاریخی شهر فریمان و منزل استاد شهید مطهری بازدید و از نزدیک با جاذبه های گردشگری شهرستان آشنا شدند و بعد از اینکه از تاریخ و قدمت مجموعه معماری سنگ بست شگفت زده شده بودند این مجموعه را بی نظیر خواندند.

وی افزود: این زوج اروپایی که از دانمارک میهمان فریمانی ها بودند ایران را کشوری زیبا با مردمانی بافرهنگ و با پیشینه ای کهن توصیف کرده و گفتند با سفر به ایران ذهنیتمان نسبت به ایران عوض شده و در برگشت از مهربانی مردم و امنیت بالا در ایران سخن خواهیم گفت و هموطنان مان را برای بازدید از ایران تشویق خواهیم کرد.

گفتنی است، مجموعه معماری سنگ بست فریمان که در سال ۱۳۱۰ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده شامل بقایای شهر تاریخی سنگ بست، میل و مقبره ارسلان جاذب و بقایای مجموعه بناهای عام المنفعه ای است که از دوره غزنویان باقی مانده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons