نوشته ها

شیراز میزبان جشنواره خوراک های سنتی فارس می شود

ارسال شده توسط :

شیراز میزبان جشنواره خوراک های سنتی فارس می شود

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

معاون گردشگری فارس از تخفیف ۴۰ درصدی هتل ها همزمان با برپایی جشنواره خوراک های سنتی استان خبر داد و گفت : هم اکنون که در فصل کم مسافر (غیر پیک ) قرار داریم جشنواره خوراک های سنتی یک فرصت مناسب برای جذب گردشگر به فارس است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن نژاد با بیان اینکه جشنواره خوراک های سنتی فارس از ۲۵ آذر ماه به مدت یک هفته در باغ جنت با همکاری شهرداری شیراز برگزار خواهد شد افزود : طبق برنامه ریزی ها ، خوراک ها و غذاهای سنتی تمامی شهرستان های فارس در قالب ۶۵ غرفه نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار می گیرد .

وی هدف از برپایی چنین جشنوراه ای را معرفی سنت ها و فرهنگ بومی مناطق مختلف استان فارس برشمرد و گفت : برای رسیدن به توسعه پایدار گردشگری باید از هر فرصتی برای جذب حداکثر گردشگران و افزایش مدت اقامت آنها بهره برد و شاید بهترین گزینه ، استفاده از پدیده های تک مکانی و تک زمانی باشد که می تواند تاثیر بسزایی در رونق و توسعه صنعت گردشگری داشته باشد .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه با تاکید بر اینکه همواره باید به دنبال پدید آوردن انگیزه سفر به مقاصد خاص باشیم ، اضافه کرد : به طور مثال همزمان با برپایی جشنواره خوراک های سنتی ، هتل های استان برای تورهای ورودی تا سقف ۴۰ درصد تخفیف لحاظ می کنند و در حاشیه این جشنواره نیز نشست های تخصصی ، کارگاه های آموزشی ، همچنین معرفی آئین ها و مراسم خاص و مرتبط با غذاهای سنتی اجرا خواهد شد .

بنابراین گزارش محسن نژاد از ثبت جشنواره در تقویم سازمان جهانی جهانگردی خبر داد و گفت : با توجه به اینکه امسال جشنواره به صورت استانی برگزار می شود اما رویکرد ما نسبت به برپایی آن در سطح ملی و بین المللی است و امیدواریم این جشنوراه در تقویم سازمان جهانی جهانگردی ثبت شود تا هرساله و در بعد بین المللی آن را در شیراز برگزار کنیم .

وی در ادامه به طراحی سایت تخصصی جشنواره خوراک های سنتی استان اشاره کرد و افزود : با توجه به اینکه جشنواره در شیراز برگزار می شود ، جامعه هدف بیشتر افرادی هستند که در این شهر زندگی می کنند و انتظار ما ، معرفی آداب و رسوم و فرهنگی بومی شهرستان ها به صورت کاملاً اصولی و دقیق و البته جذاب برای مخاطبان است .

محسن نژاد با بیان اینکه به دنبال انگیزه سازی برای سفر به شهرستان های استان هستیم ، اضافه کرد : گردشگری خوراک یکی از شاخه های صنعت گردشگری محسوب می شود و با توجه به تعدد و تنوع فرهنگی و آئین های خاصی که در این حوزه در سراسر فارس وجود دارد ، این نوع از گردشگری هم می تواند در فارس رونق بگیرد اما باید تبلیغات موثر و مناسب همچنین تعریف بسته های جدید سفر از سوی دفاتر خدمات مسافرتی صورت گیرد . وی بر لزوم توجه به پدیده های تک مکانی و تک زمانی در شهرستان های استان تاکید کرد و گفت : این پدیده ها در جذب گردشگر بسیار موثر است اما نه تنها باید برنامه ریزی های دقیقی در این عرصه انجام شود بلکه زیر ساخت های گردشگری هم برای حضور گردشگران در شهرستان ها باید فراهم گردد .

معاون گردشگری فارس همچنین تاکید کرد : نباید سفرهای تکراری برای گردشگران تعریف شود چرا که در فارس مسیرهای جدید و مقاصد ناشناخته گردشگری زیادی وجود دارد که هنوز به این مقوله پرداخته نشده است و جا دارد دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس ها در این عرصه فعال تر شوند تا گردشگری درون استان نیز رونق بگیرد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons