نوشته ها

شیشه گری میمند احیاء شد

ارسال شده توسط :

شیشه گری میمند احیاء شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس))

یکی از هنرهای اصیل و سنتی فارس که در آستانه فراموشی قرار گرفته شیشه گری میمند است که با حمایت معاونت صنایع دستی و اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان این هنر اصیل در میمند احیاء شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس یک کارگاه شیشه گری در میمند استان فارس فعال شد .این کارگاه که مدیریت آن با بخش خصوصی است اقدام به تهیه و ساخت شیشه های تزئینی و کاربردی کرده است .

کارگاه و عرقیات چکه چکه در شهر میمند در حال حاضر با مدیریت بخش خصوصی فعال شده است که به گفته زهرا الحمدی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس نزدیک به دو دهه شیشه گری میمند به دست فراموشی سپرده شده بود که خوشبختانه با فعال شدن یک کارگاه شیشه گری فارس احیاء شد .

وی گفت : هم اکنون در این کارگاه قرابه و نیمه قرابه همچنین شیشه های تزئینی تولید می شود و طبق برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر شد که در قالب یک پروژه حمایتی معاونت صنایع دستی و اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس نسبت به خرید این محصولات و عرضه آن در نمایشگاه های تخصصی و فروشگاه های صنایع دستی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس اقدام نمایند .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons