نوشته ها

صادرات صنایع دستی استان یزد به چهارده کشور دنیا

ارسال شده توسط :

صادرات صنایع دستی استان یزد به چهارده کشور دنیا

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

صنایع دستی استان یزد در بیش از پنجاه رشته، به چهارده کشور دنیا صادر می شود.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل عنوان کرد: در حال حاضر بیش از پنجاه رشته صنایع دستی در استان یزد فعال است و هنرمندان و صنعتگران این استان آثار بی بدیلی در این رشته ها خلق می کنند.

محمدرضا نصیری افزود: صنایع دستی استان یزد به دلیل تنوع، ظرافت و کیفیت رتبه بالایی دارد و از این رو قابلیت صادرات را دارا می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: عمده کالاهای صادراتی صنایع دستی استان شامل فرش، گلیم، ظروف شیشه ای، اشیای چوبی، پارچه قلم کار، زیلو، سفال و سرامیک، زیور آلات سنتی، مبلمان، مس، مصنوعات سنگی دست ساز، ترمه و … می باشد.

وی ضمن اشاره به قدمت نساجی سنتی در یزد خاطرنشان ساخت: برنامه ریزی های لازم جهت احیای کارگاه های صنایع دستی در راستای حضور پر رونق صنعتگران از جمله برنامه های اجرایی این اداره کل می باشد.

به گفته نصیری: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در نظر دارد حمایت های لازم در راستای ارائه تسهیلات، مرمت کارگاه های صنایع دستی، واگذاری و تأمین اراضی مورد نیاز جهت تولید، توزیع و فروش محصولات را برای صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی انجام دهد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی یزد اظهار داشت: با تعامل انجام شده با سایر بخش های خصوصی و دولتی مقدمات ایجاد و تشکیل شرکت های مدیریت صادرات جهت ارتباط موثر تولید کنندگان و فروشندگان نیز مهیا گردیده است.

گفتنی است: در شش ماهه اول سال جاری بیش از ‎۷‎۴‎۵‎۰ هزار دلار صادرات صنایع دستی استان یزد صورت پذیرفته است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons