نوشته ها

صادر نمودن فرهنگ اصیل گیلان در قالب بسته های سفر به ارمنستان

ارسال شده توسط :

صادر نمودن فرهنگ اصیل گیلان در قالب بسته های سفر به ارمنستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره بر مشترکات فرهنگی ایران و ارمنستان و آمادگی کامل گیلان برای توسعه فعالیت های گردشگری با این کشور؛ بر لزوم صادر نمودن فرهنگ اصیل گیلان در قالب بسته های سفر به ارمنستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ مدیرکل و معاونین این اداره کل در نشست مشترک با اتاق بازرگانی بخش تشکل های گردشگری به بحث و بررسی در خصوص پیگیری مصوبات شورای گفتگو مبنی بر سفر رییس محترم جمهور به ارمنستان پرداختند.

در این نشست که با هدف تقویت روابط در سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و نیز مناسبات فرهنگی برگزار شد؛ به جزئیات تفاهم نامه ایران و ارمنستان اشاره گردید که در بندهایی از آن بر تحکیم روابط بر پایه گردشگری تاکید شده است.

رضا علیزاده با تاکید بر لزوم تدوین راهکارهای موثر برای تقویت روابط گردشگری با ارمنستان، به مشترکات فرهنگی این دو کشور اشاره کرد و بیان داشت: لغو روادید برای گردشگران دو کشور نه تنها اتفاقی مثبت در توسعه بخشی به امر سفرهای دو جانبه است؛ بلکه موجبات مودت و تبادلات فرهنگی را به دنبال خواهد داشت.

این مسئول با اشاره آمادگی تشکل های گردشگری گیلان برای توسعه و ترویج سفر به مقصد ارمنستان اذعان داشت: به منظور تحقق یافتن این مهم، تشکل ها و دفاتر فعال حوزه گردشگری با عزمی جدی نیمه دوم فروردین ماه در جشنواره صنایع دستی و صنایع وابسته به گردشگری حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به برقراری مناسبات گردشگری ایران به مقصد ارمنستان، به پتانسیل بالای دفاتر و تشکل های گردشگری استان اشاره نمود و تصریح کرد: باید تلاش شود تا با معرفی هرچه بهتر ظرفیت های گردشگری گیلان موجبات حضور گردشگران جمهوری ارمنستان در گیلان را فراهم سازیم.

علیزاده؛ برگزاری مراسمات آیینی ، جشنواره ها، سمینارها و همچنین انعقاد قراردادهای همکاری مشترک دفاتر خدمات مسافرتی در دو کشور را تنها گوشه ای از بخش های قابل اجرا در زمینه توسعه روابط گردشگری خواند و افزود: راهکارهایی برای ایجاد خطوط پروازی و توسعه ناوگان زمینی مناسب برای جابجایی مسافران مورد ارزیابی قرار دارد.

توسعه گردشگری با تکیه بر داشته های ارزشمند گیلان از جمله چای، زیتون و ابریشم و همچنین صادر نمودن فرهنگ اصیل گیلان به ارمنستان از تاکیدات مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بود.

این مسئول در پایان با تاکید بر مطالعه جامع برای تدوین برنامه ای منسجم در حداکثر سازی روابط با ارمنستان ، از مدیران دفاتر و تشکل های گردشگری خواست تا در ارائه بسته های سفر و محتویات پکیج فرهنگی به مساله روابط ویژه با ارمنستان توجه نمایند و با نگاهی خلاق مناسبات گردشگری دو کشور را اشاعه بخشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons