نوشته ها

صدور بیش از ۱۷ هزار مجوز رشته های صنایع دستی در استان کردستان

ارسال شده توسط :

صدور بیش از ۱۷ هزار مجوز رشته های صنایع دستی در استان کردستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: در طول نه ماهه سال جاری تعداد ۱۷ هزار و۶۸۴ مجوز رشته های مختلف صنایع دستی برای متقاضیان و صنعتگران استان کردستان صادر شده است.

فرهاد حامدی افزود: در طول نه ماهه سال جاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری بخش خصوصی دوره های کوتاه مدت را برای متقاضیان رشته های صنایع دستی و شاغلین این رشته ها برگزار نموده است که تعداد ۱۱۵۵ نفر در سطح استان کردستان توسط کارشناسان حوزه صنایع دستی آموزش دیده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: رشته های آموزش داده شده به متقاضیان شامل کردی دوزی ، کلاش بافی، گلیم بافی، سوزن دوزی، معرق چوب سفال، و زیر کلاش می باشد.

وی به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و رشته های صنایع دستی اشاره کرد و افزود: میزان تسهیلات پرداختی برای مشاغل خانگی و رشته های صنایع دستی ۳۰۰ میلیون تومان بوده که به تعداد ۱۵۰ نفر متقاضی رشته های مختلف صنایع دستی از سوی صندوق مهر امام رضا پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه گفت: تعداد مراکز آموزشی فعال در سطح استان کردستان شامل ۱۲ مرکز که در ۱۰ شهرستان فعال هستند.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های صنایع دستی کردستان نیاز است مسئولین کشوری و استانی به این بخش از صنعت و فرهنگ استان توجه بیشتری نمایند تا شاهد توسعه بیش از پیش رشته های صنایع دستی در استان باشیم و این حرفه به جایگاه اصلی خود در سطح کشور و بین المللی برسد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons