نوشته ها

صدور مجوز برای دفاتر دارای صلاحیت جهت اجرای طرح گردشگری سلامت

ارسال شده توسط :

صدور مجوز برای دفاتر دارای صلاحیت جهت اجرای طرح گردشگری سلامت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

چهارمین جلسه کمیته گردشگری سلامت با حضور مدیر کل و معاونین گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان یزد و دیگر اعضا و با هدف ورود به فعالیت های اجرایی گردشگری سلامت در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد محمد مهدی شرافت در این جلسه اظهار داشت: گردشگری سلامت و توریسم درمانی یکی از حوزه هایی است که می تواند نقشی بسزا در جهت توسعه گردشگری ایفا نماید و دامنه ای بسیار گسترده را شامل می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: گسترش صنعت گردشگری علاوه بر نقش و تأثیر آن در ابراز هویت ملی، موجب ارتقای ابعاد وسیع اقتصادی از جمله ایجاد فرصت‌های شغلی، درآمدزایی، کاهش فقر و گسترش عدالت اجتماعی و رفاه در جامعه می‌شود و در میان حوزه های مختلف گردشگری، گردشگری سلامت به دلیل قابلیت و مزیت های رقابتی از توجه زیادی برخوردار شده است.

وی خاطرنشان ساخت: با صدور شیوه نامه جدید گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز بند «ب»، کلیه مجوزهایی که تاکنون از سوی هر ارگان یا مرجعی در خصوص فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی در زمینه گردشگری سلامت صادر گردیده است لغو می باشد و از این به بعد کلیه متقاضیان جهت دریافت مجوزهای مربوطه باید به این اداره کل مراجعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط و پس از طی مراحل قانونی مجوز لازم را دریافت نمایند.

گفتنی است: سید مصطفی فاطمی ناظر عالی تاسیسات گردشگری استان در این جلسه گزارشی از اقداماتی که تاکنون صورت پذیرفته ارائه نمود و آیین نامه مربوط به کمیته را نیز برای حاضرین یادآوری نمود.

لازم به ذکر است: تعدادی از متقاضیانی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند نیز در پایان این جلسه طرح های توجیهی خود را ارائه نمودند و اعضای کمیته پس از بررسی طرح ها، نظرات خود را بیان داشتند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons