نوشته ها

صنایع دستی فارس به بوشهر رفت

ارسال شده توسط :

صنایع دستی فارس به بوشهر رفت

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس))

 معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از حضور هنرمندان استان فارس  در نمایشگاه سراسری دست آوردهای صنایع دستی در استان بوشهر خبر داد. همت محمدی با اعلام این خبر گفت : این نمایشگاه به همت  میراث فرهنگی استان بوشهر و خاتم کاری و منبت کاری هنرمندان در معرض دید عموم قرار گرفته است. محمدی با بیان اینکه این نمایشگاه با حضور هنرمندانی از استان فارس در رشته های خاتم کاری ، منبت و بافته های  داری برگزار می شود گفت :این نمایشگاه از تاریخ شانزدهم آذر ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان بوشهر آغاز و تا تاریخ بیستم آذر ماه دایر می باشد.

معاون صنایع دستی فارس در ادامه افزود : صنایع دستی از مهم ترین میراث به جای مانده از گذشتگان برای نسل های امروزی و آینده است که از دیرباز جایگاه مهمی در صنعت و اشتغال کشور و استان داشته و حمایت ،حفظ و رونق این صنعت می تواند علاوه بر بار هنری و معنوی نقش مهمی در اشتغال زایی برای نسل های جوان و کمک به اقتصاد خانواده ها با کمترین هزینه داشته باشد و بر همین اساس در فرصت های گوناگون تلاش می شود با  حضور یافتن هنرمندان و راه اندازی این گونه نمایشگاه ها ،فضایی جهت معرفی صنایع دستی و کمک به فروش تولیدات صنعتگران فراهم شود.

این مقام مسئول در پایان از حضور یافتن هنرمندان و صنعتگران استان در 6 نمایشگاه درون استانی و8 نمایشگاه سراسری در خارج از استان در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت : به منظور معرفی صنایع دستی استان در سطح بین الملل نیز در سال جاری هنرمندان فارس به 3 نمایشگاه خارجی اعزام شدند و در آنجا با عرضه تولیدات هنری خود به معرفی صنایع دستی فارس پرداختند.

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons