نوشته ها

صنایع دستی قابلیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان چهارمحال و بختیاری

ارسال شده توسط :

صنایع دستی قابلیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در استان چهارمحال و بختیاری

((صنایع دستی چهارمحال و بختیاری قابلیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می رود))

به گزارش دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری:

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندر عباس در سفر به استان چهارمحال و بختیاری و بازدید از موزه سنگ، موزه کار و زندگی، موزه حمام، موزه شهداء و بازارچه سوغات و صنایع دستی واقع در مجموعه تاریخی، فرهنگی چالشتر خبر داد و اظهار داشت: توجه به صنایع دستی و اشتغال ارزان قیمت از مهمترین راهبردها و راهکاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

وی عمده ترین مشکل در بحث تولیدات صنایع دستی را فروش محصولات آنها دانست و گفت: دولت باید یک بازار مناسب با تدابیر و برنامه ریزی لازم برای صنعتگران در نظر بگیرد.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به ابتکارات این اداره کل برای اشتغالزایی در مناطق محروم استان از قبیل روستاهای سرآقا سید، موگویی و … که در نیمی از سال به علت بارش برف تردد برای آنها بسیار مشکل می باشد اشاره کرد و گفت: چون این روستاها قدرت اشتغال در شهر را ندارند آموزش، مواد اولیه و تجهیزات کارگاهی رایگان در اختیار آنها قرار داده شد.

بهمن عسگری سوادجانی با بیان اینکه بسته حمایتی در نظر گرفته شده برای این است که تولیدات آنها توسط شرکت توسعه گردشگری استان به صورت تضمینی خریداری و عرضه شود افزود: یک تولید کننده نمی تواند یک بازاریاب باشد.

عسگری سوادجانی به فعالیت بیش از ۳۰ رشته صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: اقتصاد مقاومتی در بخش صنایع دستی یکی از مهم ترین اهداف این اداره کل می باشد که در این استان تحقق یافته است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons