نوشته ها

صنایع دستی گیلان ریشه ای عمیق در تاریخ این دیار دارد

ارسال شده توسط :

صنایع دستی گیلان ریشه ای عمیق در تاریخ این دیار دارد

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان: صنایع دستی گیلان در تاریخ کهن مردمان این دیار ریشه ای عمیق دارد و باید به نسل جوان معرفی شود تا آیندگان از این هنرها غافل نشوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده در آستانه هفته صنایع دستی و در نشست با تعدادی از دانشجویان رشته های مرتبط با این صنعت اظهار داشت: صنایع دستی جزء لاینفک فعالیت اقتصادی گیلانیان است که در طول تاریخ معیشت مردم به آن هم پیوند بوده است؛ چنانکه قریب به۱۷ هزار هنرمند صنایع دستی در استان فعالیت می نمایند.

وی با بیان اینکه حمایت های دولت در زمینه بیمه هنرمندان و اختصاص سهم اعتباری بیشتر، رونق اقتصادی این بخش پرتکاپوی استان را بیشتر خواهد کرد، بیان داشت:قابلیت و ظرافت صنایع دستی گیلان به گونه ای است که توان تسلط بر بازارهای هدف خارجی را دارد، لذا حمایت های لازم در زمینه عوارض گمرکی، بازاریابی و ایجاد بازارچه های صنایع دستی و بازارچه های مرزی وضعیت عرضه محصولات را آسان تر می سازد.

این مسئول تصریح نمود: صنایع دستی گیلان در تاریخ کهن مردمان این دیار ریشه ای عمیق دارد و باید به نسل جوان معرفی شود تا آیندگان از این هنرها غافل نشوند.

علیزاده؛ صنایع دستی را صنعتی خلاقیت و نوآور خواند که عامل ارتباط مستقیم تمدن ها و توسعه گردشگری به شمار می آید و برنامه ریزی های مهمی در این زمینه از سوی تصمیم گیران کلان کشورمان صورت گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای این استان در تولید صنایع دستی و هنرهای سنتی با کیفیت ممتاز، باید برنامه ریزی و زمینه سازی های لازم برای توسعه صادرات صنایع دستی انجام شود و موجبات رونق اقتصادی، اشتغالزایی و برندسازی محصولات مذکور را فراهم ساخت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons