نوشته ها

صنعت گردشگری صنعتی پویا با آینده‌ای روشن است

ارسال شده توسط :

صنعت گردشگری صنعتی پویا با آینده‌ای روشن است

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: صنعت گردشگری با ویژگی‌‌های خاص خود صنعتی پویا با آینده‌ای روشن است.

سید محمد حسینی در نشست اعضای شورای اداری خمین که در محل سنگ‌ نگاره‌ های تیمره برگزار شد، اظهار کرد: صنعت گردشگری نه‌ تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد، بلکه صنعتی پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجاد کننده مشاغل جدید است.

وی افزود: گردشگری می‌تواند منبع کسب درآمد باشد مشروط بر اینکه برنامه ‌ریزی صحیح و همه‌ جانبه توأم با آینده ‌نگری برای آن تنظیم و اجرا شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: موضوعات مورد علاقه جهانگردان در شهرستان‌های استان مرکزی به فراوانی یافت می‌‌شود، که از جمله می‌توان به طبیعت زیبا، مردمی با فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اسلامی و اماکن بسیار قدیمی با سبک معماری کم ‌نظیر اشاره کرد.

حسینی ادامه داد: گردشگری شهری مهمترین روش کسب درآمد شهرها و روستاها است و برای درآمدزایی پایدار، سرمایه‌ گذاری و گردش مالی در حوزه‌های مختلف مناسب ترین راه حل است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بر هیچ کس پوشیده نیست، که پتانسیل‌های گردشگری سبب توسعه شایسته می‌شود باید با نگاهی تخصصی تر و جدی ‌تر به این قضیه توجه کرد.

فرماندار خمین نیز در این جلسه گفت: صنعت گردشگری در این شهرستان از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است.

سید مهدی ساداتی اظهار کرد: گردشگری روستایی با هدف توسعه پایدار جوامع محلی در نواحی روستایی و به عنوان ابزاری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین مشاغل در مناطق روستایی ارتقا یافته است.

ساداتی بیان کرد: گردشگری روستایی یکی از زمینه‌های توسعه روستایی است که فرصت‌ ها و امکاناتی را به ویژه برای اشتغال و درآمد روستاییان فراهم می‌ سازد و نقش مؤثری در احیا و نوسازی نواحی روستایی دارد.

فرماندار خمین تصریح کرد: گردشگری روستایی، موتور محرکه اصلی در زمینه بهبود و رشد اقتصادی روستاها محسوب می‌شود، همچنین گردشگری با ایجاد فرصتی راهبردی سبب تنوع اقتصاد محلی شده و با ایجاد فرصت ‌های شغلی مولد مبتنی بر قابلیت‌های موجود در روستا، سبب افزایش سطح رفاه، استانداردهای زندگی، درآمد و امنیت در روستا می‌شود.

ساداتی اظهار داشت: می‌توان گفت که یکی از بهترین راه‌ های نجات روستاهای کشور از مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی و رسیدن به عدالت اجتماعی و جغرافیایی، توجه هر چه بیشتر مسئولان و مردم به توسعه و گسترش گردشگری روستایی است، زیرا این مهم در نهایت به توسعه پایدار روستا می‌ انجامد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons