نوشته ها

صنعت گردشگری یکی از مولفه های توسعه اقتصادی گلستان است

ارسال شده توسط :

صنعت گردشگری یکی از مولفه های توسعه اقتصادی گلستان است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان احیای صنعت گردشگری و صنایع دستی را یکی از مولفه های توسعه اقتصادی استان دانست و گفت: اگر استان توسعه محور نباشد اقتصاد را درک نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، علی اصغر طهماسبی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ضمن تاکید بر ایجاد زیرساخت های گردشگری در استان، افزود: با فراهم بودن زیرساخت ها سرمایه گذاران کوچک و بزرگ ورود پیدا می کنند.

وی از ایجاد امنیت پایدار در استان خبر داد و تصریح کرد: با مهیا بودن بسترهای امنیتی حتی سرمایه گذاران خارج از کشور نیز می توانند برای سرمایه گذاری به این استان ورود پیدا کنند.

این مسئول گلستانی کشور ایران را دارای امنیت پایدار دانست و گفت: درحالی که در بسیاری از کشورهای دنیا حداقل های امنیت وجود ندارد ایران اسلامی توانسته به کشورهای حاشیه خلیج فارس هم امنیت ببخشد.

طهماسبی خاطر نشان کرد: اگر ما بخواهیم توسعه پایدار را استمرار ببخشیم باید اشتغال ایجاد کرده و به ظرفیت هایی مانند جاذبه های گردشگری و صنایع دستی توجه داشته باشیم چراکه بخش اعظمی از اشتغال منوط به توسعه این دو صنعت است.

وی ضمن اشاره به ورود ۱۵ میلیون مسافر گذری در ایام مختلف سال به گلستان، افزود: با توجه به ظرفیت هایی که در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد می توان شرایط را برای تبدیل شدن این استان از معبر به مقصد ایجاد کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گلستان نبود اشتغال و بیکاری را یکی از آسیب های جدی برای جامعه دانست و اذعان کرد: در صورت نبود کار ازدواجی انجام نمی گیرد که بالا رفتن سن ازدواج و کاهش آمار ازدواج نیز آسیب هایی را به جامعه وارد می کند از این رو با در نظر گرفتن ظرفیت های گردشگری استان می توان بخش زیادی از این مشکل را مرتفع کرد.

این مسئول استانی با بیان این نکته که برای ایجاد اشتغال در بخش صنعت باید بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کرد، افزود: در بخش صنایع دستی با هزینه ای حدود ۲۰ میلیون می توان به راحتی اشتغال پایدار در استان ایجاد کرد.

طهماسبی با بیان این نکته که کار در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فرا بخشی است، افزود: همه نهادهای دولتی باید دست به دست هم دهند تا با فعال کردن این سه بخش مشکل بیکاری رفع شود.

وی ادامه داد: در استانی که بیش از ۴۰ درصد آن را اهل سنت تشکیل داده و سایر اقوام ایران زمین در آن حضور دارند ظرفیت برای جذب گردشگر با این تنوع قومی و مذهبی و اقلیمی بسیار مهیا است.

 

حمید منوچهری

مدیر روابط عمومی و امورفرهنگی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons