نوشته ها

طرح ایجاد بازارچه صنایع دستی در مرکز استان خراسان جنوبی

ارسال شده توسط :

طرح ایجاد بازارچه صنایع دستی در مرکز استان خراسان جنوبی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

برنامه عملیاتی توسعه کار آفرینی و اشتغال تحت عنوان طرح ایجاد بازارچه صنایع دستی شهرستان بیرجند جهت پیشنهاد و بررسی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تهیه و ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، معاون صنایع دستی استان گفت: راه اندازی این بازارچه به عنوان یک رویداد عام المنفعه و بعنوان یک طرح فرهنگی از یک سو، ترویج و توسعه فرهنگ و هویت های فرهنگی و هنری را در پی داشته و برای جوانان و فعالان رشته های مشاغل خانگی بالاخص در حوزه صنایع دستی انگیزه ای برای تولید و اشتغال پایدار می باشد و از جهتی بنا به درخواست مسئولین عالی رتبه استانی و کشوری و تقاضای گردشگران و مسافران بر ایجاد محلی دائمی و متمرکز برای عرضه مستقیم سوغات و هدایای صنایع دستی استان تأکید بوده و کمبود آن همواره احساس می شده است، که عملا می تواند عامل رشد و پویایی شهر و استان باشد.

حسین عباس زاده افزود: با توجه به پتانسیل موجود در پارک توحید از جمله مرکزیت، وسعت و پرتردد بودن، نقشه هندسی مناسب و طراحی باغ ایرانی، فضای سبز شاداب، برخورداری از مکان هایی مانند مسجد و رستوران و مهمترین مولفه در دسترس بودن جهت مسافران و گردشگران، برای ایجاد بازارچه پیشنهاد گردیده است.

وی ادامه داد: طرح مذکور در صورت تایید نهایی در کارگروه اشتغال و کارآفرینی استان به منظور تایید نهایی به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و عملیاتی خواهد شد.

عباس زاده خاطر نشان کرد: همانطور که زمینه سازی تولید و اشتغال بسیار مهم می باشد حفظ بازار فروش و بازاریابی تولیدات و سودآوری برای انگیزه تولید مجدد و پایداری اشتغال از ضروریات است که بدون آن عملاً کلیه سرمایه گذاری ها، تسهیلات اشتغال زا و برنامه های آموزشی و مهارت آموزی بی نتیجه و بیهوده خواهد بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons