نوشته ها

طرح تشکیل تعاونی‌های صنایع دستی در استان مرکزی اجراء می‌شود

ارسال شده توسط :

طرح تشکیل تعاونی‌های صنایع دستی در استان مرکزی اجراء می‌شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از اجرای طرح تشکیل تعاونی‌های صنایع دستی در استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سید محمد حسینی در مراسم کلنگ زنی بازارچه صنایع دستی شهرستان شازند اظهار داشت: یکی از نیازهای اساسی هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی برخورداری از بازار مناسب برای فروش محصولات تولیدی است که رفع این دغدغه به عنوان یکی از برنامه‌های میراث فرهنگی مطرح است.

وی تصریح کرد: حمایت از هنرمندان صنایع دستی و فراهم سازی بستر لازم برای فروش محصولات تولیدی از مسائلی است که این اداره کل توجه جدی به آن داشته و در این راستا اقدام به راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی در شهرهای مختلف استان کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تأسیس تعاونی‌های صنایع دستی را نیز از طرح‌های این اداره در راستای حمایت از هنرمندان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: ایده راه‌اندازی و تشکیل این تعاونی‌ها در اداره شکل گرفته و اقدامات اولیه برای اجرای این طرح در دست اقدام است.

حسینی هدف از تشکیل این تعاونی‌ها را ایجاد پشتوانه‌ برای هنرمندان عنوان کرد.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه صنایع دستی در شهرهای مختلف استان گفت: در حال حاضر احداث این بازارچه‌ها در شش شهر استان در حال انجام است و از امروز نیز عملیات احداث این بازارچه در شهر شازند آغاز خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: این بازارچه در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و با ایجاد ۱۲ غرفه راه‌اندازی می‌شود.

حسینی با اشاره به استقبال خوب نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهر از ایجاد این بازارچه بیان کرد: قطعاً با حمایت‌های این عزیزان شاهد احداث این بازارچه در کوتاهترین زمان ممکن و تبدیل این شهر به قطب صنایع دستی استان خواهیم بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons