نوشته ها

طرح جامع زیارت چشم انداز گردشگری مذهبی استان را مشخص می کند

ارسال شده توسط :

طرح جامع زیارت چشم انداز گردشگری مذهبی استان را مشخص می کند

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه طرح جامع زیارت در این استان تصویب شده است گفت: این طرح جامع یک سند ۵ ساله است که چشم انداز زیارت و گردشگری مذهبی در استان را مشخص کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد حسن واحدی با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی مدیران و مسئولان صنعت هتلداری استان که شب گذشته با حضور جمعی از مدیران هتل ها و فعالان و دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری در هتل پارس مشهد برگزار شد افزود: این طرح جامع به عنوان یک سند چشم انداز ۵ ساله از ابتدای سال ۹۵ عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه ۱۶ کمیته اجرایی در خصوص مسائل مرتبط با زیارت و گردشگری مذهبی در استان تشکیل شده است افزود: طرح اجرایی مبدا به مبدا یکی از طرح های کامل و اساسی است که در این حوزه دنبال می شود و این طرح بعد از پایان ماه صفر در ۹ استان و ۲ کشور خارجی شروع می شود.

وی با بیان اینکه این طرح زیارت گروهی را رقم می زند گفت: طرح اجرایی مبدا به مبدا در طول سال ادامه دارد و می توانیم با اجرای اینطر حظرفیت اماکن اقامتی مان را در استان تضمین کنیم.

واحدی با بیان اینکه ۴۰۰ میلیون نفر شیعه در دنیا وجود دارند اظهار داشت بر اساساین طرح و دریک افق ۵ ساله اگر بتوانیم تنها ۱۰ درصد این جمعیت شیعه را به مشهد بیاورم. ۴۰ میلیون شیعه به مشهد مقدس سفر خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تصویب طرح جامع زیارت در استان اضافه کرد: چشم انداز این طرح زیارت عارفانه، ارزان، آسان با کیفیت و ماندگار با هدف ترویج و تثبیت فرهنگ رضوی در زندگی مردم است.

واحدی در ادامه به موضوع خانه مسافرها نیز اشاره کرد و افزود: شیوه نامه مربوط به خانه مسافرها تهیه و ابلاغ شده و باید اجرایی شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در پایان صحبت های خود به فرا رسیدن اربعین حسینی و نیز دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: پیش بینی می کنیم امسال و همزمان با دهه آخ رصفر و سالروز شهادت امام رضا (ع) ۲۵۰ هزار زائر پیاده و ۳ میلیون یکصد هزار نفر زائر به مشهد مقدس مشرف شوند.

وی همچنین به خدمات استان خراسان رضوی به زائران پیاده اربعین حسینی در خاک عراق اشاره و خاطر نشان کرد: سال گذشته خراسان رضوی ۷ موکب برای خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین حسینی ایجاد کرد که امسال تعداد این موکب ها به ۳۵ موکب افزایش یافته و تاکنون ۹۵ هزار نفر از استان برای حضور در پیاده روی بزرگ اربعین حسینی ویزا گرفته اند.

واحدی خاطر نشان کرد: همچنین ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۴۵۰ نفر از کارکنان شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائران پیاده اربعین حسینی به عراق اعزام شده و ۵۳ کامیون شامل لوازم مورد نیاز و کمک های مردمی برای زائران پیاده اربعین از مرز عبور کرده است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons