نوشته ها

طرح خانه مسافر برای ساماندهی منازل استیجاری و مبله در فارس اجرایی شده است

ارسال شده توسط :

طرح خانه مسافر برای ساماندهی منازل استیجاری و مبله در فارس اجرایی شده است

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از اجرای طرح خانه مسافر به منظور ساماندهی منازل استیجاری ومبله برای نوروز ۹۴ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، دکتر مصیب امیری گفت : شهر مقدس شیراز و استان فارس به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی ، فرهنگی ، طبیعی و مذهبی منحصر به فرد ، همواره در طول سال و به ویژه در ایام نوروز ، گردشگران بسیاری را جذب می نماید و وظیفه ما ، ایجاد زیرساخت های لازم برای رفاه زائران و میهمانان استان می باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس بیان کرد : در ایام نوروز ، تعداد مسافران ورودی به استان بیشتر از ظرفیت های اقامتی موجود شامل هتل ها ، هتل آپارتمان ها ، مهمانپذیرها ، کمپ ها ، کلاس های درس و سایر مراکز اسکان می باشد و از سویی نیز برخی از مسافران متقاضی اسکان در منازل مبله می باشند ، لذا در این ایام استفاده از منازل مبله استیجاری امری اجتناب ناپذیر است اما چگونگی اجاره این منازل بسیار حائز اهمیت است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای استان فارس افزود : در همین راستا ، طرح ساماندهی منازل مبله استیجاری در ایام نوروز از سالیان اخیر در دستور کار ستاد اجرایی خدمات سفرهای فارس قرار گرفته و با همکاری شهرداری به عنوان معاونت اسکان ستاد ، دادستانی به عنوان معاونت حقوقی ستاد ، تشکل های اقامتی استان شامل رؤسای جامعه هتلداران و اتحادیه مهمانپذیرداران و اداره کل میراث فرهنگی فارس به عنوان دبیر ستاد ، تا کنون جلسات متعددی در این خصوص تشکیل و به منظور ساماندهی این اماکن استیجاری و قانونمند کردن فعالیت های آنها تلاش شده است .

امیری خاطرنشان کرد در نوروز امسال با اجرای طرح خانه –مسافر و راه اندازی سایت خانه مسافر افرادی که تقاضای اجاره دادن منازل خود به مهمانان نوروزی را دارند با ثبت نام از طریق سایت خانه مسافر و ثبت مشخصات خود و ملک مورد نظر ویا مراجعه به جامعه هتلداران فارس و دریافت مجوز لازم می توانند به فعالیت بی دغدغه و قانونمند خود ادامه دهند که فرا خوان آن نیز در روزنامه ها منتشر گردیده است .

این مقام مسئول ادامه داد مسافرینی که قصد دارند از ظرفیت این منازل استفاده کنند نیز می بایست از طریق همان سایت به نشانی khaneh – mosafer .ir   منزل مورد نظر خود را براساس قیمت ، موقعیت و سایر موارد انتخاب نمایند ضمن این که در ستاد های اسکان راهنمایی لازم از طریق کارشناسان امر به آنها ارائه خواهد شد .

امیری ادامه داد : متأسفانه ، منازل مبله استیجاری مجهول الهویه ای وجود دارند که می توانند باعث ایجاد آسیب ها و معضلات اجتماعی فراوانی شوند و لذا از هم اکنون به مسافران عزیزی که متقاضی اجاره کردن منازل مبله می باشند توصیه می نماییم برای داشتن سفری با آرامش و امنیت کامل ، جهت اجاره منازل به تشکل های اقامتی استان مراجعه نموده و از اجاره منزل از       کلید به دستان و کارتون به دستان مستقر در ورودی های شهر و سایر مناطق پر تردد شهر خودداری نمایند .

مدیر کل میراث فرهنگی فارس گفت : هرگونه تبلیغات محیطی در خصوص منازل استیجاری بدون مجوز ، جرم محسوب شده و پیگیردهای قانونی از طریق معاونت حقوقی ستاد انجام و با این افراد متخلف و مجرم برخورد قانونی خواهد شد .

دکتر امیری با بیان این که این گونه تبلیغات ، موجب مخدوش نمودن فضاهای بصری در سطح شهر می شود ادامه داد : مالکین منازل مبله که متقاضی اجاره دادن منازل خود در ایام نوروز می باشند موظفند از طریق فوق اقدام نمایند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای فارس در پایان افزود : امیدواریم امسال دیگر شاهد کلید دستان و کارتون به دستان متقاضی اجاره منازل مبله در ایام نوروز نباشیم و میهمانان نوروزی استان نیز با درایت و هوشمندی خود و برای داشتن سفری امن و دلپذیر از مراجعه به این افراد برای اجاره منزل خودداری نمایند .

 

محمدکاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons