نوشته ها

طی ۵ ماه اخیر ۵۸ هزار نفر شب گردشگر خارجی در فارس اقامت داشتند

ارسال شده توسط :

طی ۵ ماه اخیر ۵۸ هزار نفر شب گردشگر خارجی در فارس اقامت داشتند

(( میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری فارس به افزایش چشمگیر مدت اقامت گردشگران خارجی در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای ارایه شده اقامت گردشگران فارس در سال ۹۲، بیش از ۵۳ هزار نفر شب و در سال نود و سه ۱۱۰ هزار نفر شب بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، سید موید محسن نژاد در نشست تخصصی رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ۳۰ کشور دنیا با فعالین حوزه گردشگری استان فارس به جاذبه های مذهبی، تاریخی، فرهنگی و طبیعی فارس اشاره کرد و افزود: فارس یکی از ۳ استان برتر کشور است که قابلیت های به سزایی در بخش های سلامت و تاریخی دارد.‌

وی با بیان این که استان فارس با بیش از هزار و ۴۰۸ بقعه متبرک و امامزاده واجب التعظیم همچنین با بیش از ۳ هزار اثر ثبت شده در فهرست ملی رتبه اول کشور را داراست اضافه کرد: در فارس ۷۰۰ نقطه طبیعی شناسایی شده که هر یک دارای جاذبه ویژه و منحصر به فردی است.

محسن نژاد در ادامه افزود: در این استان فرصت های مناسبی در حوزه های گردشگری وجود دارد که می طلبد بازار یابی مناسبی برای جذب حداکثری گردشگر و سرمایه گذار صورت گیرد.

وی افزود: آمار اقامت گردشگران خارجی تا پایان مرداد ماه در استان فارس ۵۸ هزار نفر شب اعلام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سنوات گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

به گفته محسن نژاد، در حال حاضر بازارهای و کشورهای هدف گردشگری فارس کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، انگلیس، فرانسه و کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین، کره جنوبی،‌ عراق، عمان، کویت، بحرین و امارات می باشد.

وی با بیان این که بازاریابی و تبلیغات، شرکت در نمایشگاه های تخصصی گردشگری کشورها و شهرهای هدف تاثیر به سزایی در توسعه گردشگری استان دارد افزود: ارایه خدمات مناسب و تسهیلات لازم به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری همچنین توسعه زیر ساخت های لازم در این حوزه در دستور کار است و امیدواریم با سرمایه گذاری هایی که در این عرصه صورت می گیرد کمبود فضای اقامتی را در ایام پیک سفر شاهد نباشیم.

معاون گردشگری فارس در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر ۵۷ درصد از ظرفیت اشتغال استان بر پایه بخش خدمات است عنوان کرد: گردشگری محور و اساس توسعه استان خواهد بود از این رو باید زیر ساخت های لازم هر چه سریع تر برای رونق این صنعت با همکاری بخش خصوصی فراهم شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons