نوشته ها

عبدالرحیم نجفی، استادکار ومعمار سنتی خواف درگذشت

ارسال شده توسط :

عبدالرحیم نجفی، استادکار ومعمار سنتی خواف درگذشت

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خواف))

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خواف از درگذشت عبدالرحیم نجفی، استاد کار و معمار سنتی این شهرستان در سن ۶۸ سالگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمود با عقیده با اعلام این خبر گفت: مرحوم عبدالرحیم نجفی از استا کاران سنتی وبرجسته استان خراسان بود که در سن ۶۸ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی افزود: استاد نجفی مرمت مهمترین وشاخص ترین بناهای تاریخی استان خراسان از جمله رباط شرف ،مسجد ملک زوزن ، مدرسه غیاثیه خرگرد،مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر ، آینه خانه مفخم بجنورد و…را در کارنامه خود دارد.

وی با تسلیت درگذشت این استادکار و معمار سنتی شهرستان خواف گفت: هرچند که این استاد کار سنتی به دیار باقی شتافت ولی خاطراتش تا سالیان سال که با هنر نمائی دستان این هنرمند عزیز در جای جای بناهای تاریخی استان نقش بسته است ، از یادها فراموش نخواهد شد و بدون شک آثار این مرحوم برای آیندگان همیشه به یادگار خواهد ماند.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز درگذشت این استاد گرانمایه را به جامعه معماران سنتی، استادکاران و مرمت کاران و خانواده آن مرحوم تسلیت می گوید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons