نوشته ها

عدم اطلاعات کافی منتقدین اجرای مصوبه دولت از ظرفیت های جزیره آشوراده

ارسال شده توسط :

عدم اطلاعات کافی منتقدین اجرای مصوبه دولت از ظرفیت های جزیره آشوراده

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان ))

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: منتقدین اجرای مصوبه دولت در طرح ملی گردشگری جزیره آشوراده فاقد اطلاعات کافی از ظرفیت تنها جزیره ایرانی دریای خزر هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان، حمید ضیایی پور با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز گلستان در جمع شماری از اصحاب رسانه این استان اظهار کرد: می توان با اطمینان مدعی شد که بسیاری از این منتقدین حتی برای یک بار هم از آشوراده دیدن نکرده و نمی دانند قرار است چه طرحی در این جزیره اجرا شود.

وی بیان کرد: برخی افراد تهران نشین و دلسوزان حیات وحش به کمک رسانه های مورد نظر خود در شرایطی مخالفت خود را با تبدیل آشوراده به منطقه گردشگری اعلام می کنند که اکثریت ساکنین استان گلستان و همچنین مسوولان سازمان محیط زیست و میراث فرهنگی به اجرای مصوبات دولت در چارچوب رعایت مسائل زیست محیطی پایبندند.

رییس مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: یکی از دلایل رونق گرفتن و بازتاب این گونه مخالفت ها سکوت رسانه های گلستان و اعلام دلایل اجرای مصوبه دولت با برهان و یا انجام طرح های نظرسنجی و افکار سنجی است.

ضیایی پور ادامه داد: به جز یک نظرسنجی و چند خبر فاقد تحلیل مناسب و تعدادی گزارش صدای چندانی در موافقت با اجرای طرح گردشگری آشوراده از گلستان بلند نشده است و این در شرایطی است که گروه های مخالف از همه ابزار خود برای ممانعت از اجرای این مصوبه دولت استفاده کردند.

وی گفت: انتظار می رود رسانه های گلستان بکوشند با فراهم کردن فضای بستر اجرای طرح گردشگری آشوراده زمینه رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری استان گلستان را فراهم کنند.

رییس مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: شاید اگر دولت مشابه این طرح را در استان دیگری تصویب می کرد همه ظرفیت های آن استان برای اجرا و به ثمر نشستن کار بسیج و متحد می شد.

ضیایی پور اظهار کرد: حمایت رسانه های گلستان از اجرای طرح گردشگری آشوراده به معنای حمایت چشم و گوش بسته نیست و لازم است کمبودها و کاستی های این طرح و دیگر مشکلات میراث فرهنگی گلستان نیز توسط رسانه ها مطرح و موشکافی شود.

وی افزود: گلستان استانی سرشار از ظرفیت و مزیت های نسبی در بخش های مختلف از جمله میراث فرهنگی و گردشگری است که لازم است رسانه ها از همه توان و انرژی خود برای معرفی هر چه بیشتر این توانمندی ها استفاده کنند.

وی به نقش موثر فن آوری های جدید در اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: گسترش روز افزون امکاناتی مانند تلفن همراه با اینترنت های پر سرعت و همیشه آماده نیز می تواند با برنامه ریزی درست رسانه ای، پتانسیل گردشگری گلستان را بیش از همیشه به مردم ایران معرفی کند.

ضیایی پور بیان کرد: با روند کنونی شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایلی، گردشگری نیاز و خواسته اصلی مردم در چند سال آینده است که باید علاوه بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر قابلیت ها، نسبت به فراهم آوردن زیرساخت های اولیه حضور گردشگران نیز اقدام کرد.

در این جلسه که شماری از مدیران و فعالان رسانه ای استان نیز حضور داشتند، ضیایی پرور که خود از فعالان رسانه و مدرس دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات است به همفکری، بحث و تبادل نظر در حوزه رسانه و روابط عمومی به منظور تقویت صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی پرداخت.

وی از خبرگزاری ایرنا نیز به عنوان رسانه قدیمی و تاثیرگذار یاد و با تقدیر از فعالیت های خبرنگاران آن به سبب آنچه که کارهای اثرگذار نامید، خواستار تلاش بیش از پیش شد.

همچنین در این نشست ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز گزارشی از توانمندیهای و مزیت های نسبی این استان ارائه و خواستار همکاری بیشتر رسانه ها برای توسعه این بخش شد.

لازم به ذکر است، گلستان با بیش از۲۵۰۰ جاذبه طبیعی و تاریخی و به سبب تنوع اقلیم اعم از دریا، جنگل، کوهستان، دشت و بیابان و تعدد اقوام و مذاهب به نگارستان ایران شهره است و شایسته است با توسعه و رونق صنعت گردشگری، زمینه های توسعه اقتصادی منطقه نیز فراهم گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons