نوشته ها

عرضه و فروش کالاهای صنایع دستی بی کیفیت در بازارچه های نوروزی ممنوع است

ارسال شده توسط :

عرضه و فروش کالاهای صنایع دستی بی کیفیت در بازارچه های نوروزی ممنوع است

((سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس از برپایی بازارچه های فروش و نمایش صنایع دستی در ایام نوروز خبر داد))

زهرا الحمدی با اشاره به اینکه ایام نوروز با توجه به حضور میلیونی مسافران و گردشگران در استان فارس فرصت مناسبی جهت معرفی ، نمایش و عرضه و فروش تولیدات و محصولات صنایع دستی استان می باشد گفت : در کنار تمام اماکن تاریخی ، فرهنگی قابلیت دار که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد بازارچه های عرضه ، فروش و نمایش صنایع دستی در سطح استان در ایام نوروز راه اندازی می شود .

وی هدف از برپایی این بازارچه ها را در ایام مختلف سال و به ویژه نوروز فروش بیشتر و افزایش سهم بازار ، برقراری ارتباط با جامعه و مصرف کنندگان ، پایدار نمودن اشتغال مولد موجود در صنایع دستی ، فراهم آوردن زمینه های رقابت سالم در ارتقائ کمی و کیفی صنایع دستی ، حذف واسطه های نامتعارف بازار ، معرفی تولیدات و افزایش درآمد هنرمندان دانست .

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس گفت : در این بازارچه ها با نظارت دقیق و مستمر کارشناسان و ناظران ، تولیدات اصیل و بومی صنایع دستی استان متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های خاص هر شهرستان در معرض نمایش و فروش قرار گرفته و از عرضه کالاهای صنایع دستی غیر بومی ، خارجی و یا بی کیفیت ممانعت به عمل می آید .

زهرا الحمدی با اشاره به قیمت تمام شده محصولات صنایع دستی گفت : از آنجا که گران بودن مواد اولیه تولیدات صنایع دستی و سایر هزینه های جانبی و زمان بر بودن تولید منجر به بالا رفتن قیمت نهایی محصولات دستی می گردد اما با سیاست های حمایتی سازمان از صنعتگران و با نظارت ناظرین قیمت گذاری ها بویژه در بازارچه های نوروزی تعدیل می شود تا امکان خرید برای اقشار مختلف فراهم آید .

سرپرست معاونت صنایع دستی فارس در ادامه به حضور صنعتگران و تولید کنندگان شاخص و برتر صنایع دستی در بازارچه ها نیز اشاره کرد و گفت : صنعت گرانی که دارای نشان های خاص ملی و مهر اصالت یونسکو در صنایع دستی می باشند در اولویت قرار داشته و فضای نمایشگاهی و فروش صنایع دستی به آن ها تعلق می گیرد .

وی گفت : در مرحله بعد نیز صنعت گرانی که دارای پروانه تولید از سوی این اداره کل می باشند مورد حمایت بوده و غرفه هایی به آن ها تعلق می گیرد .

این مقام مسوول همچنین به دستورالعمل برگزاری بازارچه های صنایع دستی اشاره کرد و گفت بر اساس این دستورالعمل کیفیت و مرغوبیت کالاها و قرار داشتن در رشته های مصوب صنایع دستی ، تنوع محصولات عرضه شده در بازارچه ها ، برپایی بازارچه ها در شهرستان ها و مراکز تاریخی و تفریحی پر تردد مورد تاکید می باشد .

 

 

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons