نوشته ها

عزم جدی میراث فرهنگی گیلان برای واگذاری ابنیه های تاریخی

ارسال شده توسط :

عزم جدی میراث فرهنگی گیلان برای واگذاری ابنیه های تاریخی

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ادامه روند واگذاری ابنیه های تاریخی استان به سرمایه‌گذاران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب اظهار داشت: استان گیلان به لحاظ برخورداری از ابنیه های تاریخی متعدد پتانسیل خوبی برای توسعه صنعت گردشگری و اشتغالزایی از طریق این صنعت دارد.

وی نگهداری و حراست از ابنیه های تاریخی را مستلزم زمان و هزینه های بسیار دانست و افزود: باید تلاش شود تا از این دارایی های ارزشمند جهت رونق بخشی به اقتصاد بهره گرفت.

این مسئول با بیان اینکه تعریف کاربری بناهای تاریخی متناسب با نوع اثربخشی آنها بار مالی دولت برای نگهداری و صیانت از این اثر را کاهش می دهد، اظهار کرد: وقتی یک بنای تاریخی طبق قراردادی در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد، ضمن اینکه موجب اشتغالزایی در آن منطقه می شود، مراکز سنتی ، فرهنگی و بعضا تفریحی را برای مردم فراهم می سازد.

علیزاده با اشاره به واگذاری کاروانسرای‌ لات گیلان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی جهت احیاء و مرمت به مدت ۱۲ سال اذعان داشت:در ادامه جریان واگذاری این کاروانسرا، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان عزم خود را برای واگذاری دیگر ابنیه های تاریخی استان و مجموعه خانه های تاریخی به سرمایه‌گذار خصوصی با اجرای مزایده جزم نموده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار حمایت بیشتر صندوق حفظ و احیا در جهت مرمت و احیای ابنیه های تاریخی استان و نیز همکاری با بخش خصوصی شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons