نوشته ها

عیادت مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از استاد عثمان محمد پرست

ارسال شده توسط :

عیادت مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از استاد عثمان محمد پرست

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با حضور در بیمارستان محل بستری استاد عثمان محمد پرست استاد برجسته موسیقی مقامی ایران از این استاد برجسته و چهره پیشکسوت موسیقی عیادت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت عصر امروز در عیادت از استاد عثمان محمد پرست که در بیمارستان بستری است ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای این استاد گرانمایه موسیقی مقامی خراسان و ایران خواستار توجه هرچه بیشتر به مواریث فرهنگی معنوی شد.

وی در این دیدار با بیان اینکه استاد محمد پرست یکی از چهرهای ارزشمند و ماندگار موسیقی مقامی خراسان است و همه باید قدر این استاد گرانمایه را بدانند گفت: فعالیت ها و اقدامات استاد عثمان محمد پرست اقدامات بسیار ارزشمندی است و این استاد پیشکسوت حق بزرگی بر گردن موسیقی مقامی ما دارد.

زارع صفت با بیان اینکه استاد محمد پرست از مظاهر مواریث فرهنگی ما به حساب می آید گفت: وجود این استاد ارزشمند که شخصیتی زلال و دوست داشتنی می باشد یک نعمت بزرگ برای همه ما به حساب می آید و باید همت جدی برای حفظ آثار استاد صورت گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه این اداره کل از هیچ کوششی در خصوص حمایت از استاد محمد پرست کوتاهی نخواهد کرد گفت: امیدوارم این استاد گرانمایه هرچه زودتر از بیمارستان مرخص شده و همچنان در حوزه موسیقی مقامی مانند خورشید پرتو افشانی کند.

گفتنی است استاد عثمان محمد پرست چهره ارزشمند موسیقی مقامی ایران است که از اهالی خواف می باشد و از ۱۰ سالگی با تار مانوس است.

این استاد برجسته یکی از برجسته ترین نوازندگان تار و از چهره های ماندگار موسیقی مقامی ایران است که در کارهای خیرخواهانه نیز فعالیت دارد و تا کنون به همت وی ۷۶۰ مدرسه در نقاط مختلف بنا نهاده شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons