نوشته ها

غرفه های صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه قرآن و عترت مورد استقبال قرار گرفت

ارسال شده توسط :

غرفه های صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه قرآن و عترت مورد استقبال قرار گرفت

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در حالی فردا در مشهد به پایان می رسد که غرفه های هنرمندان صنایع دستی در این نمایشگاه مورد استقبال بازدید کنندگان، مردم و مسئولان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، این نمایشگاه از ششم لغایت پانزدهم تیرماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار و در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، علی جنتی وزری فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، جمعی از مدیران و مسئولان ملی و استانی از جمله حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حضور داشتند.

اداره کل میراث فرهنگی، خراسان رضوی، مانند سال های گذشته با برپایی غرفه های گوناگون رشته های صنایع دستی مرتبط با هنرهای قرآنی در این نمایشگاه حضور یافته است.

غرفه های کاشی و سرامیک، فیروزه کوبی، سفالگری، قلمزنی روی مس، قلمزنی روی سنگ، منبت کاری، نگار گری و تذهیب، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، معرق مس و نسخ خطی، غرفه هایی هستند که در این نمایشگاه برپا و هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی در این نمایشگاه حضور یافته اند.

این غرفه ها که در سالن B1 واقع شده اند تا کنون و در مدت نه شب برگزاری این نمایشگاه مورد استقبال عموم مردم و بازدید کنندگان و هم چنین مسئولان و فعالان قرآنی قرار گرفته اند.

در حقیقت این اداره کل با هدف ترویج معارف قرآنی با استفاده از زبان هنر در این نمایشگاه شرکت کرده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons