نوشته ها

فارس در نوروز ۹۴ آماده ارائه خدمات به زائران و گردشگران است

ارسال شده توسط :

فارس در نوروز ۹۴ آماده ارائه خدمات به زائران و گردشگران است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: در تعطیلات نوروز ۹۴ ستاد تسهیلات سفر خدمات سفر در این استان آماده ارایه خدمات به زائران و گردشگران است و در این زمینه برنامه ریزی مناسبی تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، دکتر مصیب امیری شنبه در دهمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای فارس با محوریت نوروز ۹۴ در شیراز بیان کرد: در ستاد تسهیلات سفر استان فارس برنامه های مناسب و مدونی برای معرفی چهره شایسته و ظرفیت های مختلف گردشگری و زیارتی استان در ابعاد مختلف پیش بینی شده است.

وی یکی از مهمترین اقدامات در ستاد تسهیلات خدمات سفر را ساماندهی خانه های استیجاری در سطح شهر شیراز عنوان کرد و افزود: برای ایام نوروز سال آینده متقاضیانی که قصد اجاره منازل خود به مسافران نوروزی استان و شیراز را دارند باید در سایت خانه مسافر تحت نظارت جامعه هتل داران و جامعه مهمانپذیران استان فارس ثبت نام و مجوز لازم را دریافت کنند.

امیری اظهار داشت: از نیمه دوم اسفندماه جاری طرح شناسایی منازل استیجاری ثبت شده در سایت خانه مسافر به صورت جدی در دستور کار قرار می گیرد که در این زمینه خانه هایی که بدون رعایت ضوابط قانونی اجاره داده و یا در این زمینه در سطح شهر تبلیغات می کنند، برخورد می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون در شهر شیراز برای خانه های استیجاری غیر مجاز ۱۲۰ پرونده قضایی تشکیل و ۶۹ باب خانه استیجاری غیر مجاز پلمپ شده است.

او ادامه داد: برای اسکان مسافران در ایام نوروز در شهر شیراز بیش از ۶۰ حسینیه، ۱۰ پارک و بوستان، دو کمپ زیبا شهر و باغ جنت و ۴۰ سالن ورزشی تدارک دیده شده است.

امیری عنوان کرد: از یک تا ۱۳ فروردین ماه ۹۴، بیش از ۲۰۰ تور شیراز گردی برای ارایه خدمات به مسافران، زائران و گردشگران در سطح این شهر فعال است.

وی افزود: تشدید جمع آوری متکدیان و متکدیان معتاد از ۱۵ اسفند ماه در مناطق ۱۰ گانه شهرداری و مراکز سیاحتی – زیارتی و هسته مرکزی شهر شیراز، افزایش ساعت کار بازار و اصناف- مسا جد- حسینه ها و بقاع متبرکه، استقرار ۲۲ باجه اطلاع رسانی و ۳۰ اکیپ سیار راهنمای مسافران، طراحی سایت پاسخگویی و راهنمایی پیامکی مسافران و پیش بینی پارکینگ با ظرفیت ۲۵ هزار خودرو در شهرستان شیراز از برنامه های ستاد خدمات سفرهای نوروزی فارس است.

امیری گفت: همچنین در ایام نوروز سال آینده به دلیل تقارن با ایام فاطمیه برنامه های فرهنگی و مذهبی متناسب با شان سومین حرم اهل بیت(ع) از جمله برپایی خیمه های معرفت، انجام برنامه های فرهنگی و مذهبی و استقرار روحانیون و مبلغان مذهبی مسلط به زبان های خارجی در اماکن فرهنگی مذهبی استان، برپایی نماز جماعت صبح و عصر در بوستان های سطح شهر شیراز، اجرای مراسم سوگواری ایام دهه فاطمیه در ۴۰۰ مسجد استان و اجرای ۱۰ برنامه تعزیه در نقاط مختلف شهر شیراز تدوین شده است که در این ایام اجرا می شود.

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons