نوشته ها

فاز دوم مرمت هتل تاریخی پارس در مشهد/ آماده سازی هتل در راستای اجرای برنامه های مشهد ۲۰۱۷

ارسال شده توسط :

فاز دوم مرمت هتل تاریخی پارس در مشهد/ آماده سازی هتل در راستای اجرای برنامه های مشهد ۲۰۱۷

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد از اجرای فاز دوم مرمت هتل تاریخی پارس در مشهد خبر داد و گفت: فاز دوم مرمت این هتل تاریخی در مشهد از مدتی پیش آغاز و به زودی به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری با اعلام این خبر افزود: مرمت این هتل تاریخی که در محور فرهنگی میدان شهداء به سمت میدان ده دی واقع شده به عنوان یکی یا برنامه های اجرایی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی برای مشهد ۲۰۱۷ درحال اجراست.

وی افزود: محور میدان شهداء به سمت میدان ده دی یک مسیر فرهنگی و تاریخی در مشهد مقدس است که بخش زیادی از خاطرات مشهد قدیم در این خیابان واقع شده است.

دیناری گفت: بر همین اساس فاز دوم مرمت این هتل تاریخی در مشهد آغاز و به زودی به پایان خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: این هتل تاریخی بعد از مرمت به عنوان جاذبه میراث فرهنگی و یکی از جاذبه های جدید گردشگری در مشهد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یادآور می شود، اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ستادی ویژه ” مشهد‌٢٠١٧ ” تشکیل شده که محور عمل آن توجه به هویت فرهنگی و میراث تاریخی شهرمان است که دو محور در بافت قدیمی و تاریخی شهر مشهد برای حفظ و تثبیت انتخاب شده است.

محور اول حدفاصل میدان شهدا تا میدان ده‌دی را شامل می‌شود که در مسیر آن بانک ملی، خانه ملک، ساختمان مشهور به دارایی، باغ ملی، کلیسا، خانه‌های تاریخی موجود در خیابان جنت، هتل پارس و… به عنوان شاخصه‌های اصلی این محور تاریخی قرار گرفته‌اند و باید برای آن‌ها، طرح‌های شناسایی، مستند‌سازی و عملیاتی‌مان به مرحله اجرا درآید.

هتل تاریخی پارس مشهد واقع در خیابان امام خمینی ( ارگ سابق ) در سال ۱۳۱۶ هجری توسط یک معمار روس و به سبک روسی و به عنوان اولین مکان اقامتی با شیوه های پذیرایی به سبک مدرن و امروزی در مشهد ساخته شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons