نوشته ها

فاصله بين كودكان و نوجوانان استان سمنان و ميراث فرهنگي كم مي شود

ارسال شده توسط :

فاصله بين كودكان و نوجوانان استان سمنان و ميراث فرهنگي كم مي شود

((مدير كل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري استان سمنان))

مدير كل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري استان سمنان از اجراي برنامه‌هاي متنوع به مناسبت گراميداشت هفته پژوهش در اين استان خبر داد و گفت: اجراي اين برنامه‌ها در كم كردن فاصله بين كودكان و نوجوانان و ميراث فرهنگي موثر است. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگری استان سمنان، «محمد حسين بحرالعلومي» اظهار داشت: با توجه به اهميت نهادينه شده امر پژوهش در جامعه و آشنايي و آموزش به كودكان و ساير اقشار جامعه در زمينه حفظ و احياي ميراث فرهنگي، اين اداره كل برنامه‌هاي متنوعي را در دست اجرا دارد. وي گفت: بر اين اساس، بازديد از كارگاه مرمت سفال با هدف آشنايي كودكان با نحوه مرمت سفال در محل موزه حضرت(پهنه) سمنان از جمله اين برنامه هاست.

وي با تاكيد بر اهميت آموزش ميراث فرهنگي به كودكان و نوجوانان، افزود: بازدید از مسجد امام و تکمیل جورچین اين مسجد و بازدید از کارگاه مرمت نقاشی محراب مسجد امام از ديگر برنامه هاست. بحرالعلومي گفت: كودكان در اين کارگاه با نحوه مرمت نقاشی دیواری و تاريخچه مسجد امام آشنا می‌شوند. وی با اشاره به تهيه جورجين از ضلع شرقی مسجد امام سمنان به وسيله قطعات بزرگ چوبي گفت: با توجه به مرمت اين بخش از مسجد، كودكان با تكميل اين جورچين با تاريخچه مسجد و نحوه مرمت آثار تاريخي آشنا مي شوند. وي گفت: اين اداره كل در نظر دارد با برپایی ایستگاه‌های جورچین معماری ایرانی در ساير مناسبت‌ها، کودکان را با آثار تاريخي و مرمت آثار در استان آشنا كند.

وي بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی در بلوار شریف واقفی و بازدید از کارگاه یکی از هنرمندان صنايع دستي مطرح استان سمنان را از جمله برنامه‌هاي هفته پژوهش ويژه گروه سني نوجوانان اعلام كرد. مدير كل ميراث‌ فرهنگي، صنايع ‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: علاقمندان به ميراث فرهنگي استان مي‌توانند در هفته پژوهش با مراجعه به خانه تدين سمنان از کارگاه‌های فعال نمدمالی و صنایع دستی و پوسترهای تهیه شده از آثار کمال الملک متعلق به موزه ملك بازديد كنند. بيست و سوم تا بيست و ششم آذر در ايران به عنوان هفته پژوهش گرامي داشته مي‌شود.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons