نوشته ها

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی جلوه‌ های رضوی

ارسال شده توسط :

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی جلوه‌ های رضوی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی جلوه‌ های رضوی در هنرهای سنتی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ جشنواره ملی جلوه ‌های رضوی در هنرهای سنتی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و با همکاری دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع ) و دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

در متن فراخوان این جشنواره آمده است: جشنواره ملی جلوه‌ های رضوی در هنرهای سنتی به مناسبت خجسته میلاد با سعادت امام رضا(ع) و با هدف کسب معرفت جامعه هنرمندان کشور از جلوه‌ های معنوی امام رضا (ع) در راستای ایجاد آثار هنری، متجلی ساختن خصایل و فضیلت‌ های امام رضا (ع) و سرلوحه قرار دادن آن در امور زندگی با ایجاد آثار هنری برگزاری می‌شود.

گرامیداشت و معرفی پدید آورندگان آثار فرهنگی و هنری در زمینه شخصیت و معارف امام رضا (ع)، به تصویر کشیدن ابعاد مختلف شخصیت والای امام رضا (ع) در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در آثار هنری به منظور آشنایی آحاد مردم با شخصیت ایشان از طریق آثار مذکور از دیگر اهداف یازدهمین جشنواره ملی جلوه‌های رضوی در هنرهای سنتی ذکر شده است.

این جشنواره  امسال در۶ رشته شامل نگارگری ، طراحی نقوش سنتی ، طراحی نگارگری، گل و مرغ، تذهیب و تشعیر برگزار می شود و علاقمندان می توانند با خلق آثار هنری ارزشمند در جشنواره مذکور شرکت نمایند.

لازم بذکر است که متن کامل و نسخه دیجیتال فراخوان در آدرس http://isfahan.farhang.gov.ir و www.esfahan.shamstoos.ir  موجود و قابل دسترسی می باشد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons