نوشته ها

فرماندار شاهرود خواستار ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی شد

ارسال شده توسط :

فرماندار شاهرود خواستار ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی شد

((میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود خواستار ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در شاهرود شد.
به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «سیدمحمدرضا هاشمی» در نشست هم اندیشی با هنرمندان صنایع دستی شاهرود و میامی، با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای ایجاد این بازارچه در ورودی بسطام پیش بینی شده، ابراز امیدواری کرد: در نیمه اول امسال این پروژه آغاز شود.
وی ایجاد بازارچه دائمی را عامل موثری در زمینه کاهش دغدغههای هنرمندان عنوان کرد و گفت: هنرمندان صنایع دستی با مشکلات مختلف از جمله ورود بی رویه کالاها و صنایع دستی نامرغوب چینی و هندی، نبود زمینه رقابت با محصولات خارجی، بیمه، فروش تولیدات و …. مواجه هستند.
هاشمی، رشد و حمایت از صنایع دستی را زمینه ساز توسعه اشتغال پایدار و مهاجرت نکردن روستائیان به شهرها عنوان کرد و افزود: خوشبختانه صادارت صنایع دستی در سال گذشته ۳۶ درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه بخشی از جوایز دستگاههای اجرایی در شاهرود از طریق خرید صنایع دستی تامین می‌شود، گفت: با برپایی چهار غرفه صنایع دستی در نوروز ۹۴ در شاهرود، هنرمندان شاهرود شش میلیارد ریال فروش داشتند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری داشت.
فرماندار شاهرود افزود: بازارچه دائمی صنایع دستی می تواند در زمینه فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان نقش موثری داشته باشد.
در پایان این نشست از شماری از هنرمندان تجلیل شد.
این نشست به مناسبت گرامیداشت هفته صنایع دستی و در محل هتل پارامیدا شاهرود برگزار شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons