نوشته ها

فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت

ارسال شده توسط :

فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان شرقی در خانه تاریخی پروین اعتصامی ، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ؛ فرزین حق پرست یاد آور شد: این خانه تاریخی که به نام شاعر بزرگ نام تبریزی ثبت شده است ، محلی برای رفت و آمد هنرمندان بود و هم اکنون این خانه به نام فرهنگ و ادب و هنر مزین شده است که امیدواریم عاملی برای رونق بیشتر این خانه تاریخی و معرفی پروین اعتصامی در سطح جهانی باشد.

حق پرست ادامه داد: این خانه تاریخی در سال ۱۳۸۶ توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خریداری شد و از سال ۱۳۸۷ عملیات مرمت و استحکام بخشی انجام شد و تا به حال نیز برای برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی و همچنین به عنوان نگارخانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی یادآور شد: بر اساس اعلام نیاز استانداری آذربایجان شرقی برای راه اندازی بنیاد فرهنگ ، ادب و هنر آذربایجان پس از امضای تفاهم نامه‌ای با استانداری ، خانه تاریخی پروین اعتصامی در اختیار بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان شرقی قرار گرفت و در سفر اخیر هیئت دولت به تبریز افتتاح شد و انتظار می‌رود علاوه بر اینکه محلی برای رفت و آمد پژوهشگران باشد ، نمایشگاه های صنایع دستی نیز بر اساس روال سابق در این مکان برگزار شود.

وی با اشاره به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی این خانه گفت: با توجه به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی این خانه اداره کل میراث فرهنگی یکی از اتاق‌های این خانه را به نمایش اسناد و تصاویر مربوط به پروین اعتصامی اختصاص داده بود که در تفاهم نامه مقرر شده در آینده با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این بخش غنی تر شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons