نوشته ها

فروشگاه صنایع دستی در خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد

ارسال شده توسط :

فروشگاه صنایع دستی در خانه صنایع دستی سمنان افتتاح شد

(( میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان ))

معاون صنایع‌ دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان گفت: فروشگاه صنایع‌ دستی در خانه صنایع دستی شهرستان سمنان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «جعفر صفاخواه» افزود: این فروشگاه به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع ‌دستی در خانه صنایع دستی سمنان واقع در بلوار شریف واقفی این شهرستان افتتاح شد.

وی هدف از راه اندازی این فروشگاه را حمایت از هنرمندان و ایجاد چرخه اقتصادی در حوزه تولید صنایع‌ دستی عنوان کرد و گفت: تولیدات هنرمندان صنایع ‌دستی سمنان در این فروشگاه در معرض دید و فروش علاقمندان به هنر صنایع دستی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این فروشگاه توسط اداره کل به بخش خصوصی( انجمن صنعتگران صنایع دستی) به عنوان مشارکت دولتی واگذار شده است، افزود: بهره برداران با ایجاد دکوراسیون مناسب، در این فروشگاه، صنایع دستی اصیل استان را عرضه می‌کنند.

صفاخواه با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج فروشگاه صنایع دستی استاندارد در استان سمنان فعال است، گفت: این مرکز تحت نظارت معاونت صنایع دستی اداره کل فعالیت می‌کند.

معاون صنایع ‌دستی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان افزود: بیشتر خدماتی که در حوزه صنایع دستی استان قابل واگذاری بوده به بخش خصوصی و پیشخوان دولت واگذار شده است و اداره کل بر این خدمات نظارت دارد.

وی گفت: تا کنون بسیاری از ابنیه تاریخی و مراکز آموزشی استان از جمله ساختمان‌های آموزشی – تولیدی کلاته خیج، ابرسج، تویه دروار، ارگ، تدین، کارخانه پنبه گرمسار، فروشگاه دامغان و … به هنرمندان صنایع دستی واگذار شده است.

حدود پنج هزار هنرمند صنایع دستی در استان سمنان مشغول فعالیت هستند.

امروز، بیستم خرداد ماه روز جهانی صنایع دستی است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons