نوشته ها

قاسم آباد، دهکده صنایع دستی می شود

ارسال شده توسط :

قاسم آباد، دهکده صنایع دستی می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از رایزنی های انجام شده برای ملقب نمودن قاسم آباد به دهکده صنایع دستی گیلان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ سلمان شاه محمدی با حضور در روستای قاسم آباد به کارگاه های صنایع دستی این روستا سرکشی کرد و با هنرمندان آن دیدار نمود.

حضور در شورای اسلامی قاسم آباد و گفتگو با اعضای شورا در خصوص تبدیل نمودن قاسم آباد به دهکده صنایع دستی از دیگر بخش های این بازدید یکروزه بود.

وی با بیان اینکه در قاسم آباد ۳۰۰ هنرمند به تولید صنایع دستی و هنرهای سنتی اشتغال دارند، به جایگاه این روستا در زنده نگاه داشتن هنر و سنن گذشتگان اشاره نمود و گفت: قاسم آباد سند هویتی هنر در استان گیلان است.

شاه محمدی، جاذبه های طبیعی و فضای سنتی قاسم آباد را برای گردشگران مطلوب دانست و افزود: قاسم آباد با تکیه بر تولیدات آن در کل کشور شناخته شده است.

این مسئول به برگزاری جشنواره صنایع دستی ،چادر شب و لباس محلی و نیز شکر گذاری برداشت محصولات کشاورزی در قاسم آباد خبر داد و گفت: هدف از این جشنواره ها که در آینده ای نزدیک برگزار می شود ؛ برند سازی محصولات صنایع دستی ، معرفی ابعاد فرهنگی روستا و نیز نوآوری در تولیدات هنرمندان می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons