نوشته ها

كاروانسراي مياندشت تجهيز و مرمت شد

ارسال شده توسط :

كاروانسراي مياندشت تجهيز و مرمت شد

((ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري شهرستان شاهرود))

رئيس اداره ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت: عملیات تجهیز و مرمت کاروانسرای تاریخی میاندشت پایان یافت.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگری استان سمنان، «حميدرضا حسني» اظهار داشت: در این مرحله مرمت که از آذر ماه امسال آغاز شده بخشی از ساماندهی مجموعه و اجرای تأسیسات مورد نیاز گردشگران شامل اصلاح لوله کشی آب گرم و سرد، خرید و نصب روشویی و شیرآلات جدید اجرا شد.

وی با بيان اينكه مجموعه کاروانسراهای میاندشت شهرستان میامی بزرگترین کاروانسرای کشور است، گفت: این بنا در مجاورت قلعه قدیمی میاندشت در 40 کیلومتری شرق میامی در کنار مسیر ارتباطی تهران – مشهد قرار دارد.

حسني افزود: این مجموعه به صورت سه کاروانسری متصل به هم بوده و از جمله کاروانسراهای شاه عباسی کشور به شمار می رود كه  از این سه کاروانسرا یکی در زمان شاه عباس اول ساخته شده و دو کاروانسری دیگر در دوره قاجاریه بنا شده اند.

رئيس اداره ميراث ‌فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري شهرستان شاهرود با اشاره به اينكه اين مجموعه، يكي از پر بازديدترين جاذبه‌هاي گردشگري استان است، گفت: در نوروز امسال بيش از 10 هزار نفر از این مجموعه بازدید كردند و پیش بینی می‌شود در ایام نوروز آتی این میزان، افزایش يابد.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons