نوشته ها

ماسوله اعتبار گیلان است

ارسال شده توسط :

ماسوله اعتبار گیلان است

((میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه ماسوله اعتبار گیلان است، گفت: امیدواریم روند توسعه شهرک تاریخی ماسوله به ‌گونه‌ای باشد که مانند آثار و بناهای سایر استانها سبب افتخار گیلان شود.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده اظهار کرد: ماسوله مقصد قابل اعتنایی برای گردشگران داخلی و خارجی است و در نوروز امسال حدود ۲۶۵ هزار گردشگر وارد این شهرک تاریخی شده‌اند.

وی با بیان اینکه منابع اعتباری پیش‌ بینی شده شهرک تاریخی و فرهنگی ماسوله چند وجهی است، افزود: اقدامات حفاظتی و مرمتی بناهای شاخص این شهرک انجام شده است و امسال هم نیز تداوم خواهد داشت.

علیزاده خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیون تومان اعتبارات پیش ‌بینی شده به دو بخش مرمت و آماده ‌سازی خانه‌های مشارکتی و مرمت اماکن مذهبی و تاریخی منطقه تخصیص یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گیلان به اقدامات صورت گرفته در راستای قرارگیری ماسوله در فهرست ثبت جهانی اشاره و تصریح کرد: بر این اساس با تشکیل شورای فنی مرکب از افراد و صاحب نظران، مباحث و موضوعات این شهرک مورد بررسی قرار گرفت که تدوین طرح مطالعاتی حریم حفاظتی و ضابطها ی منطقه نتیجه آن بود.

وی ماسوله را مقصد قابل اعتنایی برای گردشگران داخلی و خارجی دانست و گفت: در نوروز امسال حدود ۲۶۵ هزار گردشگر وارد شهرک تاریخی ماسوله شدند.

علیزاده اضافه کرد: آمارها نشان‌دهنده جذب بیشترین گردشگران خارجی به ماسوله و قلعه‌رودخان است و باید به‌گونه‌ای عمل شود که ضمن پایداری منطقه به عنوان یک میراث، از بخش خدمات آن غافل نمانیم.

وی فروش و عرضه محصولات بومی منطقه را بزرگترین چالش دانست و عنوان کرد: تمام تلاش ما، عرضه کالاهای منطقه است و در این راستا باید آموزش، احیا و تولید کالاهای بومی را در دستور قرار داد تا بتواند به رقابت با کالاهای خارجی بپردازد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان افزود: ساماندهی خانه‌مسافرها مهمترین مسئله در حوزه سرمایه‌گذاری مراکز اقامتی است که به ارائه خدمات بیشتر در منطقه کمک می‌کند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons