نوشته ها

مانور خدمات سفر فردا در مشهد برگزار می شود

ارسال شده توسط :

مانور خدمات سفر فردا در مشهد برگزار می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

استان خراسان رضوی به عنوان یکی از مهمترین مقاصد سفر گردشگران داخلی و خارجی فردا با برگزاری مانور خدمات سفر تحت عنوان “مانور خدمت” آمادگی خود را برای استقبال از زائراین و مسافرین نوروزی اعلام خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در همین ارتباط پیش از ظهر امروز چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی ویژه نوروز ۹۴ به ریاست محمد حسن واحدی معاون عمرانی استاندار برگزار و مهمترین برنامه های مرتبط با خدمت رسانی به زائرین و گردشگران نوروزی با حضور تمامی اعضاء معاونت های ۱۲ گانه این ستاد بررسی شد.

واحدی در این جلسه با تاکید بر آمادگی کامل دستگاه های متولی در خصوص ارائه خدمات مطلوب به زائرین و گردشگران نوروزی از برگزاری مانور خدمات سفر تحت عنوان “مانور خدمت” در کمپ غدیر مشهد خبر داد و گفت: این مانور برابر ابلاغیه کشوری فردا دوشنبه ۲۵ اسفندماه با هدف اعلام آمادگی دستگاه ها برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح با حضور علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این مانور میزان آمادگی دستگاه های مختلف برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی با حضور استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان از نزدیک بررسی و سنجیده خواهد شد و نقاط ضعف و قوت این ستاد بررسی می شود.

وی افزود: در حاشیه این مانور هم چنین ۱۰۰ دستگاه تاکسی تحت عنوان تاکسی زائر به صورت نمادین رونمایی خواهند شد که این تعداد تاکسی که به تازگی به ناوگان تاکسیرانی مشهذد افزوده شده اند از فردا در خیابان های اطراف حرم مطهر رضوی به ارائه خدمت به زائرین خواهند پرداخت.

واحدی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در جلسات قبلی ستاد صدا وسیمای مرکز خراسان رضوی به عنوان سخنگوی ستاد تعیین و تمامی آمار و اطلاعات به دفتر آمار استانداری خراسان رضوی ارسال وبعد از پردازش توسط کارشناسان این دفتر به صدا و سیما ارسال و از طریق این رسانه به تمامی خبرنگاران، اصحاب رسانه، مسئولان، شهروندان و زائران و مسافران اطلاع رسانی خواهد شد.

رجبعلی لباف خانیکی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی کامل این اداره کل به عنوان دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان از برگزاری مانور خدمت به عنوان یک موضوع مهم یاد کرد که می تواند به آمادگی هرچه بهتر دستگاه های متولی کمک کند.

وی افزود: در همین ارتباط تا کنون جلسات مختلفی برگزار و برنامه ریزی ها برای ارائه خدمات به زائرین و مسافران اندیشیده شده است.

یوسف بیدخوری جانشین معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به مهمترین اقدامات صورت گرفته در معاونت اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: بازرسی ها و نظارت به صورت مستمر و دقیق از سوی این معاونت در حال برگزاری است که در تعطیلات نوروز ۹۴ نیز با دقت نظر بیشتری ادامه خواهد یافت.

در این جلسه هم چنین سید عبدالله ارجاعی معاون سیاسی امنتی فرمانداری مشهد مقدس نیز از برپایی ۱۵ غرفه در مانور خدمت خبر داد و گفت: البته این تعداد غرفه قابل افزایش است و احتمالا به ۲۰ غرفه در روز برگزاری مانور خواهد رسید.

وی گفت: هم چنین یک سالن با طرفیت ۸۰۰ نفر برای برگزاری این مراسم در نظر گرفته شده و در این مراسم بعد از ارائه گزارش توسط دستگاه های مربوطه و سخنرانی استاندار خراسان رضوی، بازدید از غرفه ها و فعالیت های دستگاه های مختلف صورت خواهد گرفت.

گفتنی است در این جلسه هم چنین تعدای از معاونت های ستاد اجرایی خدمات سفر و سه نفر از فرمانداران شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی به بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات و تشریح فعالیت های دستگاه های متبوع خود پرداختند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons