نوشته ها

متقاضیان سفر با تورهای گردشگری مراقب باشند

ارسال شده توسط :

متقاضیان سفر با تورهای گردشگری مراقب باشند

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

مسئول نظارت بر دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : افرادی که قصد سفر به مقاصد داخلی و یا خارجی از طریق تورهای گردشگری دارند  می بایست  از حق و حقوق قانونی خود مطلع و مواردی را مد نظر قرار دهند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، محمد کاظم بهادری پور گفت : این دسته از افراد باید در انتخاب دفاتر یا شرکت هایی که مجری تور می باشند دقت نمایند.  که دفتر با عنوان “خدمات مسافرتی یا جهانگردی” باشد و همچنین از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  مجوز فعالیت خود را دریافت نموده باشد .

وی گفت : دفاتر یا شرکت های دارای مجوز از این سازمان موظف به انعقاد قرارداد با مسافر و ارائه یک نسخه از آن به مسافر می باشند. لازم به توضیح است که این قرار داد ها دارای آرم سازمان میراث فرهنگی است .

بهادری پور در ادامه  با اشاره به اینکه خرید تور می بایست صرفاً از دفاتر یا شرکت های فوق انجام پذیرد افزود:  دفاتر یا شرکت های فاقد مجوز از این سازمان اعم از دفاتر یا شرکت های خدمات مسافرت هوایی که صرفاً مجوز فروش بلیط از سازمان هواپیمایی کشور دارند و دفاتر یا شرکت های زیارتی که صرفاً مجوز سازمان حج و زیارت برای اعزام افراد به سفرهای زیارتی عراق ، عربستان و سوریه را دارند نمی توانند نسبت به فروش تورهای گردشگری داخلی و مشهد مقدس و تورهای خارجی سفر به سایر کشورها اقدام نمایند و در صورت انجام ، مرتکب تخلف گردیده و با آنها برخورد قانونی خواهد شد .

کارشناس حوزه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس در خصوص ترفند افراد سود جو اظهار کرد: برخی از افراد به دلیل عدم  آگاهی اقدام  به خرید تور سفرهای ارزان قیمت از افراد ناشناس در فضاهای مجازی می نمایند که متاسفانه  با سوء استفاده های مالی و کلاه برداری مواجه می شوند.

وی در پایان افزود : این اداره کل حسب وظایف خود با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و پلیس فتا با افراد و واحدهای فاقد مجوز برخورد قانونی می نماید .

گفتنی است علاقمندان سفر به استان فارس می توانند از طریق مراجعه به کانال تلگرام  اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس به آدرس @farschtonews  از  لیست دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز  از این اداره کل مطلع گردند. همچنین شماره  تلفن ۳۲۲۲۴۴۰۶۷ آماده دریافت گزارش های مردمی در خصوص  تخلفات  قانونی می باشد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons