نوشته ها

مجموعه فند قلو پتانسیلی برای جذب گردشگر در شهرستان اهر

ارسال شده توسط :

مجموعه فند قلو پتانسیلی برای جذب گردشگر در شهرستان اهر

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از افتتاح کمپ گردشگری در منطقه نمونه گردشگری فند قلوی اهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست افزود: برای تجهیز این کمپ گردشگری که با همکاری بخش خصوصی ساخته شده است در مجموع ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است که ۸ میلیارد ریال توسط اداره کل میراث فرهنگی و دو میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

حق پرست ادامه داد: منطقه نمونه گردشگری فند قلو شهرستان اهر که در ۲۵ کیلومتری این شهرستان قرار گرفته است به عنوان اولین کمپ گردشگری از ورودی شهرستان مشکین شهر ( استان اردبیل ) به حساب می آید.

وی مجموعه اقدامات انجام یافته در این کمپ گردشگری را ساخت جاده آسفالت به طول ۳ کیلومتر ، ساخت نمازخانه ، بوفه ، سرویس بهداشتی ، آلاچیق، تامین منابع آبی ، محوطه سازی ، ساخت سالن همایش ۴۰۰ نفری با سازه موقت و ساخت یک مجموعه به عنوان کباب قصابی با گوشت تازه گوسفندی برای گردشگران از جمله اقدامات انجام شده در این مجموعه را عنوان کرد.

وی ادامه داد: فاز اول این مجموعه ۳۰ هکتار است و اداره کل میراث فرهنگی در نظر دارد فاز دوم آن را با همکاری بخش خصوصی و در مساحت ۷۰ هکتار بهره برداری کند.

حق پرست آب و هوای پاک و دل انگیز ، وجود مناطق بکر طبیعی و چشم انداز کم نظیر را از جمله شاخصه های قابل توجه این کمپ نمونه گردشگری عنوان کرده و یاد آور شد : این مجموعه طبیعی می تواند موجب رونق گردشگری شهرستان اهر شود و مدیریت نهادهای دولتی استان می توانند با برگزاری برنامه های مختلف در معرفی این کمپ گردشگری کمک کنند.

لازم به ذکر است که شهرستان اهر در فاصله ۱۱۰کیلومتری تبریز قرار گرفته و ۱۲۸ هزار نفر جمعیت دارد ، از مناطق دیدنی این شهرستان می توان به مقبره شیخ شهاب الدین سهروردی و بازار قدیمی اهر اشاره کرد .

همچنین منطقه نمونه گردشگری فند قلوی اهر از جمله جاذبه های طبیعی این شهرستان محسوب می شود که در ۲۵ کیلومتری آن قرار دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons