نوشته ها

محسن کیهان پور به سمت مدیر پایگاه بمپور ایرانشهر

ارسال شده توسط :

محسن کیهان پور به سمت مدیر پایگاه بمپور ایرانشهر

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان))

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان و به نقل از قادری سرپرست میراث فرهنگی ایرانشهر صبح امروز مورخ ۸/۴/۹۵ محسن کیهان پور، عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه سیستان و بلوچستان به سمت مدیر پایگاه بمپور ایرانشهر منصوب شد.

این جلسه با حضور مشتاق گوهری مدیر کل میراث فرهنگی استان، داوودی فرماندار ایرانشهر، امیدیان بخشدار بمپور و جمع کثیری از فرهنگ دوستان و اعضای انجمن میراث فرهنگی بخش بمپور و شهرستان ایرانشهر در محل بخشداری بمپور برگزار گردید.

در ابتدا امیدیان بخشدار بمپور ضمن خیر مقدم از اقدامات اداره کل در زمینه مرمت قلعه بمپور و پیگیری، راه اندازی و معرفی مدیر پایگاه میراث فرهنگی بمپور تشکر نمود و آمادگی بخشداری در خصوص کمک به مدیر پایگاه را اعلام نمود.

در بخش دیگری از این جلسه داودی فرماندار ویژه ایرانشهر نیز از پیگیری های اداره کل در زمینه تامین اعتبار جهت مرمت پروژه های شاخص و راه اندازی پایگاه تشکر کرد و از اعلام آمادگی فرمانداری در این خصوص سخن گفت.

فرماندار ویژه ایرانشهر با اشاره به ظرفیت های مختلف استان در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در پیش بودن سال ۹۶ (سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری ایرانیان) خواستار معرفی هر چه بهتر استان شد.

در ادامه مشتاق گوهری از مردم فرهنگ دوست ایرانشهر تشکر کرده و از فرهنگ و تمدن کهن این منطقه یاد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : پایگاه های میراث فرهنگی استان بر مرمت و باستان شناسی تمرکز خواهند کرد. وی همچنین به راه اندازی دو پایگاه میراث فرهنگی بمپور ومیراث طبیعی بیابان لوت در یکسال اشاره و راه اندازی پایگاه بمپور را زمینه ای برای ثبت جهانی آن دانست.

مشتاق گوهری افزود : تعیین حریم محوطه بمپور ( توسط گروه باستانشناسی اداره کل )، مرمت قسمتی از قلعه، پیگیری جهت راه اندازی پایگاه، رایزنی جهت انتخاب مدیر پایگاه و تهیه طرح آسیب شناسی و مرمت در دفنر فنی اداره کل را ازجمله اقدامات انجام شده در یک سال گذشته است. ایشان همچنین از اعلام آمادگی یکی از دانشگاه های معتبر اروپایی در خصوص فعالیت های باستان شناسی و مرمتی این محوطه خبر داد.

در پایان ابلاغ مدیریت پایگاه بمپور توسط فرماندار ویژه ایرانشهر به محسن کیهان پور اهدا گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons