نوشته ها

محمد علی حضرتی : ستاد اجرایی خدمات سفر یک ستاد دائمی است

ارسال شده توسط :

محمد علی حضرتی : ستاد اجرایی خدمات سفر یک ستاد دائمی است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین))

در استانه فرا رسیدن تعطیلات عید سعید فطر و سفرهای تابستانی جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور دکتر حبیبی قائم مقام ستاد و معاون امور عمرانی استاندار، موسوی فرماندار قزوین، حضرتی دبیر ستاد و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد در دفتر امور عمرانی استانداری برگزار گردید.

در این جلسه محمد علی حضرتی با اشاره به وظیفه سنگین دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران ورودی به استان گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر یک ستاد دائمی بوده و منحصر به ایام خاصی نمی‌باشد ولی طبیعی است که در ایام اوج سفر مانند تعطیلات نوروز، سفرهای تابستانی و یا مناسبت‌هایی مانند عید فطر با چند روز تعطیلی پیاپی که با موج گسترده حضور مسافران در استان مواجه هستیم تمهیدات لازم برای ارائه خدمات بهینه و میزبانی شایسته از مسافران و گردشگران باید از سوی مسئولین و دستگاه‌های ذیربط اندیشیده شود تا سفر خوبی را برای مردم فراهم نماییم.

حضرتی  نوروز ۹۵ را به لحاظ حضور و میزان رضایتمندی مسافران از نحوه ارائه خدمات سال پر باری خواند و اظهار داشت: خوشبختانه در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ و مقایسه آن با سال‌های گذشته جهش چشمگیری را به لحاظ حضور گردشگران داخلی و خارجی در سایت‌های گردشگری استان شاهد بودیم که تاثیر آن در میزان سفر در ماه‌های اردیبهشت و خرداد در قزوین کاملا مشهود بود که قطعا این افزایش حضور وظیفه مسئولین و مبادی ذیربط را در پذیرایی و میزبانی از مسافران دشوارتر می‌کند. 

مدیر کل میراث فرهنگی قزوین با اشاره به وضعیت نامناسب جلوخان مسجد جامع و مسجدالنبی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت نابسامان جلوخان مسجد النبی و مسجد جامع قزوین و حضور دستفروشان در این مکان باعث شده تا گردشگران به جای توجه به ایوان محتشم و رفیع در مرحله اول به این مناظر توجه کنند که این امر گردشگری استان را تحت الشعاع قرار داده و باید تمهیدی جدی برای آن اندیشیده شود. اگر در تبدیل قزوین به شهر مقصد گردشگری کشور مدعی هستیم باید برای نقاط و حفره‌هایی که امنیت گردشگران را مورد تهدید قرار می‌دهد چاره اندیشی کرده و آن را برای همیشه حل و فصل نماییم.

حضرتی تامین و پیش‌بینی فضاهای اسکان موقت برای مسافران و گردشگران را از دیگر موضوعات مهم در ایام تعطیلات خواند و یادآور شد: با توجه به اینکه فضاهای اقامتی استان محدود است ساماندهی کمپ‌ها و مکان‌هایی برای استقرار چادر اجتناب ناپذیر می‌باشد که باید با تعیین مکان‌های مناسب برای ارائه خدمات، آمادگی لازم را برای اسکان و اقامت مسافران داشته باشیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: امیدواریم با مدیریت مناسب مسئولان دستگاه‌های ذیربط و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در استان بتوانیم زمینه ارائه خدمات بهینه به گردشگران را فراهم نماییم. 

 

 

 

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons