نوشته ها

محور سراوان – سیاهکل ، گردشگری شهرستان سیاهکل را متحول می کند

ارسال شده توسط :

محور سراوان – سیاهکل ، گردشگری شهرستان سیاهکل را متحول می کند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با فعالان گردشگری و صنایع دستی در شهرستان سیاهکل ، موقعیت این منطقه را به لحاظ گردشگری ممتاز توصیف کرد و گفت : سیاهکل با وجود جنگل های انبوه ، آبشار لونک ، ییلاق بسیار زیبای منطقه دیلمان برای بسیاری از گردشگران جذابیت خاص خود را دارد، مضافاً به اینکه موقعیت تاریخی و تمدنی این منطقه نیز بسیار پرقدرت و درخشان است. به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ،ایرج ندیمی در خصوص جایگاه صنایع دستی شهرستان سیاهکل اظهار داشت: هنرمندان بسیاری در این شهرستان فعال هستند که با ایجاد بازارچه های صنایع دستی و نمایشگاه های دایمی ، کسب و کار و اشتغال در این بخش رونق بیشتری می گیرد. ندیمی در خصوص اقدامات زیرساختی به انجام رسیده شهرستان سیاهکل گفت : در زمینه مسیر سیاهکل –  دیلمان تلاش های بسیار خوبی صورت گرفته و با آماده سازی کامل این جاده ، گردشگران با کمترین دغدغه این مسیر را طی خواهند کرد. همچنین محور سراوان – سیاهکل نیز حجم گسترده ای از گردشگران را به این شهرستان هدایت خواهد کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی محور سراوان – سیاهکل را برای گردشگری شهرستان سیاهکل و لاهیجان تعیین کننده دانست و بیان کرد: این مسیر می تواند تردد به شرق گیلان را سهل تر کرده و بسیاری از مسافران را در شهرستان سیاهکل توقف دهد ، بنابراین از هم اکنون باید به فکر خدمات گردشگری اعم از اقامتی و پذیرایی و نیز عرضه محصولات صنایع دستی با جانمایی مناسب در طول این مسیر باشیم. در ادامه این نشست رضا علیزاده ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز با تشریح وضعیت صنایع دستی شهرستان سیاهکل گفت : هنرمندان بسیاری در این شهرستان به فعالیت صنایع دستی مشغول هستند که حمایت از آنان فضای کسب و کار آنان را رونق داده و با انگیزه بیشتری فعالیت خواهند کرد. علیزاده ، کارگاههای سفال شهرستان سیاهکل را برای تولید انواع صنایع دستی در رشته سفالگری بسیار فعال توصیف کرد و اظهار داشت : هنرمندان توانمند سفالگری شهرستان سیاهکل به صورت شبانه روز، به امر تولید مشغولند و کار هنری آنان خلاقانه و در بازارهای داخلی و خارجی همواره مورد استقبال بوده است. وی در زمینه تولید لباس های محلی اظهار داشت: هنرمندان این بخش از تولیدات صنایع دستی را بانوان پر تلاش منطقه عهده دار هستند که البته ، هم تولیدات آنان بسیار فاخر است و هم در زمینه آموزش گروه کثیری از زنان منطقه به فراگیری این هنر مشغول هستند و بخشی از اشتغال از این طریق تأمین می شود.

علیزاده در خصوص خدمات گردشگری شهرستان سیاهکل گفت: اگر چه شهرستان سیاهکل و منطقه زیبای دیلمان از جاذبه های گردشگری متعدد برخوردار است اما با اتمام پروژه محور سراوان – سیاهکل باید امکانات اقامتی و پذیرایی بیشتری ایجاد شود تا در بخش خدمات با مشکلاتی مواجه نشویم . در این راستا حمایت از سرمایه گذاران و اجرای طرح های توجیه پذیر فرصت های جدیدی را برای منطقه خلق می کند. این مسوول میراث فرهنگی استان گیلان گفت: تلاش های بسیار ارزنده ی نماینده محترم شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل تاکنون به مباحث توسعه ای شهرستان سیاهکل کمک زیادی کرده است، امیدواریم با یک عزم همه جانبه از سوی بخش دولتی و فعالان بخش خصوصی ، موقعیت اقتصادی سیاهکل بواسطه صنعت گردشگری و صنایع دستی رونق بیشتری گیرد. گفتنی است در این نشست حیدری فرماندار شهرستان سیاهکل، شهردار و اعضای شورای شهر سیاهکل، جمعی از هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons