نوشته ها

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی خراسان شمالی ثبت جهانی “شوش” و”میمند” را تبریک گفت

ارسال شده توسط :

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی خراسان شمالی ثبت جهانی “شوش” و”میمند” را تبریک گفت

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی))

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی ثبت جهانی “شوش” و “میمند” را به ملت شریف و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ پیام تبریک آدینه محمد سویدانلویی به شرح زیر است :

بسمه تعالی

به همت خادمان میراث فرهنگی ایران عزیز « محوطه باستانی شوش» به عنوان هجدهمین و « منظر فرهنگی میمند» نوزدهمین اثر تاریخی ایران عزیز در فهرست « میراث جهانی» به ثبت رسیدند.

با ثبت جهانی این دو اثر ارزشمند یکبار دیگر نشانه ها و شواهد متقن و محکمی از دیرینگی مدنیت و غنای فرهنگی و نیز دادوستد مطلوب با طبیعت شگفت انگیز ایران، در انظار جهانیان جلوه گر شد و تحسین همگان را برانگیخت. دراجلاس اخیر یونسکو (آلمان-۲۰۱۵) نتیجه ۲ سال تلاش مستمر کارشناسان و مدیران خدوم سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری و نیز علاقه مندان ودوستداران میراث فرهنگی در ثبت جهانی میراث تمدنی ما به بار نشست. این موفقیت فرهنگی را به محضر گرامی رهبر فرهیخته و فرهنگ دوست حضرت آیت ا..‌ خامنه ای، جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم دولت تدبیر و امید، جناب آقای دکتر سلطانی فر معاون محترم رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جناب آقای دکتر طالبیان معاون محترم میراث فرهنگی کشور وملت بزرگ و صاحب فرهنگ و تمدن ایران خصوصا مردم شریف استان های خوزستان و کرمان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از صمیم دل آرزو می کنیم دولت تدبیر و امید با سربلندی در همه عرصه های داخلی و جهانی به پشتوانه میراث و هویت عظیم ملی خود پیروز و نوید بخش اخبار و اتفاقات خوش باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons