نوشته ها

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار شد

ارسال شده توسط :

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

مراسم تکریم قربان عباسی مدیرکل اسبق اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و معارفه ابراهیم کریمی مدیر کل جدید در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی این اداره کل، این مراسم با حضور اسدا.. درویش امیری معاون امور حقوقی، مجلس و استانهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، سید محسن دلبری مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان ، علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی امنیتی استانداری گلستان و جمعی از فرمانداران و شهرداران، مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی، اصحاب رسانه و جمعی از دوستداران میراث فرهنگی برگزار شد.

قربان عباسی مدیر کل اسبق این اداره کل در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از مسئولان کشوری و استانی و حسن اعتماد آنها در طی مدت تصدی و همچنین کلیه نمایندگان مجلس، دستگاه های اجرایی استان، فرمانداران و شهرداران ،گفت: مایه افتخار است که در طول این مدت با همکاری مسوولین کشوری و استانی و کلیه همکاران یک اثر تاریخی به ثبت جهانی رسید و بزرگترین دیوار تاریخی جهان نیز در ردیف ۱۸ در فهرست موقت جهانی قرار گرفت.

وی با اذعان اینکه در استان گلستان ۲۵۰۰ اثر تاریخی و طبیعی شناسایی شده و ۶۴۹ اثر نیز به ثبت ملی و یک اثر به ثبت جهانی رسیده، به بافت های تاریخی و ارزشمند شهر گرگان و گمیشان اشاره داشت و افزود: در حوزه صنایع دستی نیز رتبه چهارم در کشور کسب و ۲۲ اثر در یونسکو به ثبت رسید.

عباسی در ادامه با اشاره به خریداری کاخ خوش ییلاق و مرمت آن، به مرمت کاخ آغا محمدخان قاجار اشاره داشت که به عنوان موزه زن در دفاع مقدس افتتاح خواهد شد.

وی همچنین به افتتاح اولین موزه فرش تخصصی کشور در گنبد کاووس و موزه مردم شناسی آزاد شهر اشاره کرد و گفت: در بخش گردشگری نیز تعداد هتلهای استان از ۱۹ هتل به ۲۵ هتل افزایش یافته و در سال ۹۲ و ۹۳ نیز تعداد تخت های استان به ۵۰۰ تخت افزایش یافته و هتل بوتانیک نیز به عنوان اولین هتل ۵ ستاره نیز امسال افتتاح شد.

عباسی با اشاره به افزایش ۵۶ درصدی گردشگران داخلی و خارجی خاطر نشان کرد: در طول سال تعداد ۱۵ میلیون مسافر و گردشگر وارد استان شده اند که از این تعداد ۳ میلیون و۸۰۰ مسافر در استان اقامت داشته اند.

وی به ثبت ملی آبشار شیر آباد اشاره داشت و افزود: آبشار کبود وال و درخت سرخدار نیز در ردیف بعدی ثبت ملی قرار دارند.

عباسی در ادامه با اظهار امیدواری اینکه خدمت به مردم، توشه ای برای آخرت وی باشد، انتخاب به جا و شایسته ابراهیم کریمی را به عنوان مدیر کل جدید تبریک گفته و برای ایشان آرزوی توفیق نمود.

ابراهیم کریمی مدیر کل جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز در این مراسم، ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر سلطانی فر ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و دکتر صادقلو استاندار گلستان، اظهار امیدواری کرد: با عملکرد مطلوب درآینده پاسخگوی این حسن اعتماد باشیم.

وی با اشاره به وجود قابلیت ها و ظرفیت های ارزنده در استان و گام برداشتن جهت بهره مندی از این ظرفیت ها جهت ارتقای استان، افزود: نگاه ویژه مقام عالی استان جای بسی امیدواری است و از طرفی نگاه مسوولین ارشد کشوری نیز هم کار ما را سخت می کند وهم اسباب دلگرمی است که از حمایت ها و همراهی ها بهره مند خواهیم شد.

کریمی توفیقات گذشته خود را مرهون تعامل و همکاری دستگاه های مختلف در شهرستان های استان برشمرد و افزود: توانمند کردن شهرستان ها از اهداف سازمانی است و اهداف سازمانی با این نگاه دنبال می شود و اهتمام در اجرای کارکردی امور به دور از نگاه های سیاسی و مرزی خواهد شد.

وی بر تلاش در راستای ایجاد رقابت در شهرستان های استان و بهره مندی از ظرفیت های بالای موجود تاکید داشت و گفت: با وجود ظرفیت های ارزنده ای همچون آشوراده و دیوار دفاعی گرگان، شایسته است که این دیوار به جاذبه مطرح گردشگری دنیا تبدیل شده و در حوزه صنایع دستی نیز باید به جایی رسید که ابریشم در کنار خاتم مطرح گردد.

کریمی ۳ حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در تعامل با یکدیگر و تکمیل کننده یکدیگر عنوان کرد و تصریح نمود: با جلب مشارکت ها مردمی و انجمن های غیردولتی ، می توان پای صاحب نظران خارج استان را که صاحب ایده هستند، به استان باز نمود و با بهره مندی از توان بخش خصوصی در سرمایه گذاری گردشگری فرصت های مطلوب ایجاد کرد.

وی ضمن اشاره به حیطه مدیریتی خود از شرق تا غرب استان، آشنایی با فرهنگ اقوام و روستاییان این مناطق را ذکر نمود و بر توسعه و رونق روستاهای نمونه گردشگری تاکید داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان بر ارائه آمار مستند و صحیح تاکید داشت و گفت: تبدیل شدن استان به مقصد گردشگری با افزایش تعداد مسافران و گردشگران ورودی و افزایش ماندگاری آنها از اولویت ها می باشد.

وی ضمن تشکر از مدیران اسبق این اداره کل، بر بهره مندی از تجربیات و نظرات آنها اشاره داشت و از کلیه واحدهای تحت پوشش و مجامع گردشگری طلب کمک و همکاری کرد.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح و هدایا از زحمات ۳۳ ساله قربان عباسی مدیر کل اسبق این اداره کل تجلیل و قدردانی شد و حکم انتصاب ابراهیم کریمی از سوی مسعود سلطانی فر، ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، تقدیم وی شد.

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons