نوشته ها

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: نگاه اقتصاد مقاومتی در ماموریت های این اداره کل باید حاکم شود

ارسال شده توسط :

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: نگاه اقتصاد مقاومتی در ماموریت های این اداره کل باید حاکم شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در ماموریت های این اداره کل باید نگاه مبتنی بر اقتصاد مقاومتی حاکم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت با بیان این مطلب در جلسه شورای معاونین این اداره کل که در سالن جلسات ساختمان شماره یک و با حضور تمامی اعضاء شورای معاونین برگزار شد گفت: توجه به سه حوزه ماموریتی این اداره کل می تواند به ارز آوری و ایجاد اشتغال کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت سه حوزه ماموریتی این اداره کل خواستار توجه جدی همه دستگاه های به این ماموریت ها و افزایش تعامل و همدلی در توسعه و پیشبرد آنان شد.

وی افزود: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سه حوزه مهم ماموریتی این اداره است که برای توسعه و پیشبرد آنان نیازمند همکاری، تعامل و همدلی هرچه بیشتر دستگاه های مختلف در استان هستیم که خوشبختانه درحال حاضر این تعامل و همدلی در سطح بسیار عالی در استان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به نقش گردشگری در ایجاد اشتغال، درآمد زایی و ارز آوری گفت: در این خصوص نیازمند جلب و حمایت از سرمایه گذاران و مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی هستیم.

زارع صفت افزود: توجه به گردشگری و توسعه این صنعت در استان می تواند به ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری کمک کند.

وی هم چنین با اشاره به اجرای صده ها پروژه مرتبط با گردشگری در استان افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری شده است بسیار خرسند هستیم که شاهد اجرای صدها پروژه در حوزه گردشگری استان با سرمایه گذاری کلان هستیم.

این مقام مسئول هم چنین به ظرفیت های استان در حوزه صنایع دستی نیز اشاره کرد و افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توجه به ظرفیت های استان در حوزه صنایع دستی نیز بسیار راه گشا و کار آمد است به گونه ای که در حال حاضر رشته های مختلف صنایع دستی در استان در حال فعالیت هستند و هنرمندان با تولید صنایع دستی زیبا نقش مهمی در اشتغال دارند.

وی هم چنین از فرمانداران و شهرداران شهرهای مختلف استان نیز خواست تا با تعامل و همکاری هر چه بیشتر زمینه توسعه و رشد سه حوزه ماموریتی این اداره کل در استان را فراهم کنند.

زارع صفت در پایان صحبت های خود هم چنین به تشریح برنامه های این اداره کل برای مشهد ۲۰۱۷ پرداخت و خاطر نشان کرد: برنامه های بسیار متنوعی بریا رویداد مشهد ۲۰۱۷ از سوی این اداره کل تنظیم شده است.

وی افزود: فضای همدلی و همکاری باید بین بخش خصوصی و دولتی بیشتر شود.

زارع صفت با بیان اینکه باید از سرمایه های اداری به نحو مطلوب استفاده کرد افزود: جلسات درون سازمانی باید به شکل منظم برگزار و از روزمرگی خارج شویم.

وی هم چنین با اشاره به پروژه های این اداره کل افزود: از هم اکنون باید برای پروژه های در دست اقدام این اداره کل برای سال آینده برنامه ریزی کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons