نوشته ها

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان : بر تعامل دستگاه های اجرایی در اجرای پروژه ها وزیر ساخت های گردشگری استان تاکید کرد

ارسال شده توسط :

مدیر کل میراث فرهنگی گلستان : بر تعامل دستگاه های اجرایی در اجرای پروژه ها وزیر ساخت های گردشگری استان تاکید کرد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در گفتگوی ویژه خبری استان گلستان گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری استان، تعامل و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط در اجرا و تکمیل پروژه های زیرساختی گردشگری ضروری است. به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی با اشاره به آغاز موج دوم سفرهای تابستانه افزود: یکی از مسائل اصلی در توسعه گردشگری استان، تلاش جهت ماندگاری مسافران در استان و تبدیل استان به مقصد سفر گردشگری است. وی در ادامه به آسیب شناسی موانع موجود در این راه اشاره داشت و ادامه داد: عدم شناخت هم استانی ها از جذابیت های استان، عدم اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب در خارج از استان و کشور، عدم اعتبار مناسب استانی و ملی از جمله معضلات و موانع موجود است که با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت بهبود شرایط تلاش می گردد. کریمی در ادامه به برنامه ریزی تورهای استانگردی در سطح استان و برنامه ریزی در راستای تبلیغات مناسب اشاره داشت و گفت: مرداد ماه امسال میزبان ۱۲۰ تور کشوری در استان خواهیم بود که حضور این تورها، معرف خوبی برای قابلیت های استان خواهد بود، همچنین برپایی همایش لیدر های برتر کشور نیز از دیگر اقدامات در این راستاست.

وی تغییر سایت اطلاع رسانی را به سایت چند زبانه و لحاظ شدن امکانات گردشگری مجازی در سایت را از دیگر اقدامات در دست انجام عنوان کرد و ادامه داد: با دیدگاه های مثبت استاندار محترم و مسئولین استانی امیدواریم با جهش اعتباری در حوزه گردشگری ، رونق بیش از پیش این صنعت درآمدزا به ارمغان آورده شود. کریمی در ادامه چشم انداز آینده گردشگری استان را روشن عنوان کرد و افزود: در بندر ترکمن، بندرگز وگمیشان با حضور سرمایه گذاران خارجی ، روند روبه رشد پروژه های گردشگری در دست اقدام است که با اجرایی شدن این پروژه های انگیزه ماندگاری مسافران افزایش خواهد یافت. وی همچنین ایجاد موزه روستایی را در استان از دیگر عوامل موثر در ماندگاری مسافران اعلام نمود و تصریح نمود: همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی مرتبط ازجمله منابع طبیعی و محیط زیست در پیشبرد اهداف توسعه گردشگری ورفع موانع و ایجاد رغبت و انگیزه در سرمایه گذاران موثر است .

کریمی ضمن اشاره به اهمیت عملیاتی شدن پروژه گردشگری آشوراده گفت: این پروژه با حفظ ملاحظات زیست محیطی و قوانین موجود می تواند رونق گردشگری استان را به همراه داشته باشد. وی در پایان حمایت های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را انگیزه ای برای پیگیری برنامه های اداره کل عنوان کرد و خاطر نشان کرد: توسعه گردشگری در استان حرکتی را آغاز نموده که بازتابش متوجه همه دستگاه های استان است ودر این راستا حمایت های کلیه دستگاه های اجرایی استان در پیشبرد اهداف موثر و تاثیر گذار است.

 

 

 

احمد گلچین

 

مدیر روابط عمومی و امورفرهنگی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons