نوشته ها

مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی کمیجان برگزار شد

ارسال شده توسط :

مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی کمیجان برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

به مناسبت هفته فرهنگی کمیجان ، ویژه برنامه های فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با حضور فرماندار و مسئولان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان در میادین شهرستان کمیجان برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: روز شنبه در آغازین روز هفته فرهنگی شهرستان کمیجان که از (نهم تا پانزدهم اسفند ماه) برگزار می شود مراسم جشنی با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه در میادین شهرستان کمیجان برگزار شد.

حسینی اظهار داشت: این برنامه ها در بخش های مختلف فرهنگی، مذهبی ، بازی های محلی، آئین های سنتی و بزرگداشت مفاخر شهرستان و تجلیل از نخبگان و خانواده شهداء و ایثارگران برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم که با حضور فرماندار محترم شهرستان کمیجان برگزار شد هنرمندان عزیز استان و شهرستان کمیجان این برنامه ها با اجرای موسیقی های سنتی و آئینی هنرنمائی کردند.

سید محمد حسینی خاطر نشان کرد: نمایشگاهی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کمیجان و معرفی هنرمندان و آثار هنرمندان صنایع دستی کمیجان نیز در حال برگزاری است .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان مرکزی با تأکید بر سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی افزود: معرفی استعداد ها و پتانسیل های فرهنگی و حوزه های سرمایه گذاری گردشگری شهرستان در دستور کار است.

وی اظهار کرد: از مهمترین اهداف برگزاری هفته فرهنگی شهرستان کمیجان برگزاری مراسم بزرگداشت فخرالدین عراقی با حضور نخبگان و مسئولان استانی ،اجرای برنامه‌های فرهنگی، شعرخوانی، موسیقی سنتی آیینی اقوام، تجلیل از نقالان و شاهنامه ‌خوانان در سطح گسترده از دیگر برنامه‌های هفته فرهنگی کمیجان است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons