نوشته ها

مراسم سنتی گل غلتان در شهر کاخک شهرستان گناباد برگزار شد

ارسال شده توسط :

مراسم سنتی گل غلتان در شهر کاخک شهرستان گناباد برگزار شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

همزمان با فرا رسیدن ماه اردیبشهت و آغاز فصل سرسبزی و طراوات و هم زمان با باز شدن گل های بهاری در شهرستان گناباد، دومین جشنواره گل غلتان در شهر کاخک شهرستان گناباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، امان الله نوروزی رئیس اداره میراث فرهنگی گناباد با اعلام این خبر افزود: گناباد به عنوان یکی از مناطق کهن در کشور و استان، از ظرفیتهای مطلوبی برای جذب مسافر و گردشگر برخوردار است که باید به این قابلیت ها جهت دهی شود.

وی تصریح کرد: یکی از این ظرفیتهای مهم که می تواند نقش بسزایی در توسعه گردشگری شهرستان داشته باشد برگزاری جشنواره های مختلف در طی سال می باشد.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه هایی که امسال دومین دوره آن برگزار شد جشنواره گل غلتان توسط شهرداری و شورای شهر در شهر کاخک گناباد بود که با استقبال خوب مردم و گردشگران روبرو شد.

نوروزی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در برنامه امسال برای اولین بار تورهای گردشگری از مشهد اجرا گردید که در طی برگزاری جشنواره ۸۰ نفر از گردشگران ضمن حضور در این رویداد از سایر ظرفیتهای تاریخی و گردشگری شهرستان بازدید نمودند.

در حاشیه این مراسم چند غرفه به معرفی صنایع دستی و سوغات و غذاهای سنتی اختصاص داشت و گروههای هنری نیز به اجرای موسیقی سنتی پرداختند.

نوروزی ادامه داد: شهرستان گناباد دارای ۲۵۰ اثر تاریخی و معنوی است که از این تعداد ۱۴۲ اثر به ثبت ملی رسیده و چهار موزه باستانشناسی، مردم شناسی، آب و موزه روستایی زعفران هم در گناباد برای بازدید علاقه مندان دائر است.

به گفته وی، وجود ۱۷ امامزاده از دیگر ظرفیتهای مهم معنوی و مذهبی شهرستان گناباد است.     

یاد آور می شود، شهر کاخک در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب گناباد با داشتن آب و هوای مناسب به عنوان یکی از مناطق ییلاقی و گردشگر پذیر در جنوب خراسان می باشد ، وجود مرقد امامزاده محمد عابد(ع) به عنوان چهارمین حرم رضوی نیز هر ساله پذیرای خیل زائرین و گردشگران می باشد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons