نوشته ها

مراسم معارفه مسوول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان گمیشان برگزار شد

ارسال شده توسط :

مراسم معارفه مسوول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان گمیشان برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

طی مراسمی زلیخا قرنجیک به عنوان مسوول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گمیشان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، فرماندار شهرستان گمیشان در این مراسم با بیان اینکه میراث فرهنگی هر کشوری در حقیقت هویت آن کشور است ،خاطرنشان کرد: با استقرار دولت تدبیر و امید در حوزه میراث فرهنگی و احیاء انجمن میراث فرهنگی نگاه ویژه ای شده است.

امان گلدی ضمیر با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان گمیشان در حوزه میراث فرهنگی ، زیر ساخت ها را در این شهرستان بسیار کم دانسته و خواستار تجهیز و توسعه اداره میراث فرهنگی گمیشان ، ارتقاء سطح و فعال شدن ظرفیت های پنهان و همچنین اهتمام بیشتر در جهت محافظت از ابنیه ها و آثار تاریخی، رفع خطر و حقوق میراث فرهنگی شهرستان گمیشان گردید .

وی در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص صید و صیادی، پدیده های طبیعی و گردشگری از جمله گلفشان، قارن یارق، آسفالت وزیر سازی جاده سلامت تا ساحل و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری مطالبی را بیان نمود.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این مراسم به ظرفیت ها و پتانسیل های تاریخی اشاره نموده و مهمترین وظیفه میراث فرهنگی را حفاظت از بافت تاریخی دانست .

ابراهیم کریمی در ادامه اظهار داشت: شهرستان گمیشان جزء سه شهر تاریخی و قدیمی استان است ،متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است وبا توجه به عدالت ،گمیشان را به جایگاه آن برگردانیم .

وی افزود: رویکرد جدید ما که برروی میراث فرهنگی دارد ،یک رویکرد جدی و برنامه ریزی شده است که در فرصت مناسب به اهم برنامه ها خواهیم پرداخت. کریمی خاطرنشان کرد: شهرستان گمیشان با داشتن دریا و سواحل در حوزه گردشگری و اقتصادی وبا کلید خوردن جزیره آشوراده و معرفی سواحل گلستان فرصتهای زیادی در زمینه گردشگری ایجاد خواهد شد.

کریمی درادامه اذعان داشت: با دراختیار قرار دادن زمین برای احداث بازارچه صنایع دستی ،خانه صنایع دستی را در شهرستان گمیشان راه اندازی خواهیم نمود.

در ادامه ، زلیخا قرنجیک بعنوان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گمیشان معرفی و از خدمات آقای محمد قلی قزل تقدیر بعمل آمد .

لازم به ذکر است، زلیخا قرنجیک دارای فوق لیسانس مردم شناسی و کارمند رسمی سازمان میراث فرهنگی کشوراست.

گفتنی است درپایان مراسم فرماندار گمیشان به مراه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان از موزه مردم شناسی و صنایع دستی گمیشان بازدید کردند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons